Trys pagrindiniai modeliavimo tipai

Views: 6

Spaudos (editorial) modeliavimas. Spaudos modeliavimas – tai spaudos fotografijų reklama. Spaudos modeliai – tai tie modeliai, kurios matome ant didelių stendų, iškabintų lauke arba aukštosios mados žurnaluose, demonstruojančius garsių dizainerių naujausias drabužių kolekcijas. Spaudos modeliavimo pagrindinis dėmesys yra skiriamas pačiai fotosesijai. Puikus šio tipo modeliavimo pavyzdys yra modelis Emmanuela de Paula. Ši Brazilijos gražuolė išbandė visus modeliavimo tipus, tačiau apsistojo būtent ties šiuo. Spaudos modeliavimas yra skirtas labiau tiems modeliams, kurie yra labiau introvertai ir nemėgsta tiesioginio kontakto su publika. Būtent ši modeliavimo sritis leidžia tokiems uždariems modeliams dirbti modeliais ir siekti laisvai modelio karjeros – be prievolės modeliuoti viešai ar dirbti su didžiule auditorija – kas jiems sukeltų sunkumų.
Reklamos (commercial) modeliavimas. Tai modeliavimo sritis – susitelkus ties filmais ir reklamomis. Labai dažnai į šią modeliavimo sritį įsijungia būtent įžymybės, nes ši sritis yra labai plati ir skirta labai plačiai vartotojų grupei, o įžymybės yra žinomos visiems, todėl labiausiai patraukia vartotojų dėmesį. Paprastai mados ir podiumo modeliai turi būti aukšti ir liekni, tuo tarpu reklamos modeliai gali ir neturėti šių dviejų požymių. Reklamos modeliavimas susitelkia daugiau ties modelio asmenybės išreiškimu per fotoaparatą. Ar modelis tikrai turi galimybę parduoti produktą ar paslaugą tam tikriems vartotojams? Ši modeliavimo sritis tinka modeliams, kurie yra drąsūs, turi išskirtinę asmenybę ir savitą žavesį, kas puikiai atsispindi fotoaparate. Puikus reklamos modeliavimo pavyzdys yra dainininkė ir aktorė Jennifer Lopez.
Mados ir podiumo (runway) modeliavimas. Ši modeliavimo sritis susitelkia tiksliai ties madų pasauliu ir jo reklamavimu. Sritis puikiai tinka modeliams, kurie yra aukšti, liekni ir nesibaido scenos ir didelės minios žmonių. Puikus mados modelio pavyzdys yra Kendall Jenner. Žmonės, kurie turi patirties gimnastikoje ar moka šokti, yra daugiau apdovanoti galimybe būti būtent mados modeliavimo srityje, nes tokie žmonės puikiai moka valdyti savo kūną, judesius, yra kinestetikai. Ši sritis reikalauja didelio pasitikėjimo savimi, todėl modeliai turi būti itin savimi patenkinti ir pasitikintys. Mados ir podiumo modeliavimas yra sunkiausia modeliavimo šaka. Būtent šioje srityje modeliams yra keliami didžiausi reikalavimai.