Ekspertų patarimai rankų odos priežiūrai šaltuoju metu

Views: 6

Sausos, sutrūkinėjusios rankos yra viena dažniausių odos problemų žiemos metu. Jūsų rankų oda gali ne tik imti trūkinėti ar net kraujuoti, bet kai Jūsų odos epidermiui kyla pavojus, odos ligos kaip egzema, psoriazė ir kitos gali pablogėti. Taigi, prevencija yra būtina norint pagerinti odos būklę ar bent jos nepabloginti. Toliau skaitykite kaip palaikyti rankų odą sveiką ir sudrėkintą šaltais rudens ir žiemos mėnesiais.

Dėvėkite pirštines. Jeigu yra pakankamai šalta, kad užsidėtumėte kepurę, vadinasi, tikrai yra pakankamai šalta, kad turėtumėte apsimauti pirštines. Investuokite į kašmyro ar oda dengtomis vilnones pirštines, nes šios yra efektyviausios apsaugai nuo vėjo ir šalčio. Ketinate statyti sniego senį ar valyti sniegą kieme? Rinkitės vandeniui atsparias pirštines. Plaudami indus turėtumėte dėvėti gumines pirštines, tačiau tai daryti reikia visais metų laikais, o ne tik žiemą. Žinoma, šaltu sezonu tai yra ypač svarbu, teigia dermatologai.

Kasdien tepkite rankas drėkinamuoju kremu ar losjonu su apsauga nuo saulės, kad apsaugotumėte rankas nuo kenksmingų saulės spindulių. 2019 metų tyrimas atskleidė, kad rankų odos apsaugojimas nuo saulės yra efektyvus būdas išvengti odos vėžio ir ikivėžinių odos pažeidimų. Dermatologai skatina visada su savimi nešiotis ir visur su savimi turėti rankų kremo tūbelę. Dažnas rankų drėkinimas maitina, gydo ir apsaugo odą nuo kenksmingų klimato veiksnių.

Šveiskite rankų odą. Daugelis žmonių nepagalvoja, kad reikia šveisti rankas, tačiau šveitimas pašalina negyvas odos ląsteles ir tai leidžia drėkinamiesiems kremams geriau įsigerti. Norėdami šveitiklį pasigaminkite namuose, sumaišykite šiek tiek kokosų ar alyvuogių aliejaus su cukrumi ir trinkite mišinį į rankas. Taip pat galite naudoti savo mėgstamiausią veido odos šveitiklį.

Taupiai naudokite rankų dezinfekcinius skysčius. Per dažnas dezinfekcinio skysčio naudojimas gali labai greitai išsausinti rankas. Rinkitės odos nesausinančią bakterijas žudančio skysčio formulę, kuris taip pat drėkintų odą ir galėsite jį naudoti netgi vietoj drėkinamojo kremo. Rankas plaukite drėkinančiu muilu. Ypač dabar, jau nuo COVID-19 pradžios rankas plauname itin dažnai, tačiau dažnas karšto vandens ir muilo naudojimas nuvalo visus natūralius odos riebalus ir ją išsausina, todėl plaukite rankas su drėkinančiu rankų muilu ir su drungnu vandeniu, o ne karštu. Taip pat venkite rankų džiovintuvų. Kai einate į viešąjį tualetą, dažniausiai yra pasirinkimas rankas džiovinti rankų džiovintuvu arba jas nusausinti popieriumi. Turėdami pasirinkimą, visada rinkitės popierių, nes karštas oras gali dar labiau išsausinti Jūsų rankų odą. Jeigu pastebite, kad Jūsų rankų oda vis tiek sausėja, išbandykite drėkinimo būdus namų sąlygomis (medus, avokadas), eterinius aliejus (rožių, levandų, bergamotės) ir/ arba kremus su vitaminu B3.

Palepinkite savo rankų odą nakties metu. Investuokite į gausiai praturtintą maitinamąjį rankų kremą ir tepkite juo rankas prieš miegą bei užsimaukite medvilnines pirštines. Tokia rankų priežiūra gydo, maitina ir minkština rankų odą. Neapleiskite ir nagų odelių. Jūsų nagai ir jų odelės yra tokie pat jautrūs žiemos orams kaip ir Jūsų rankų oda. Naudokite priemones suminkštinti nagų odeles ir jas pašalinkite.