Ar būti modeliu kainuoja daug?

Views: 2

Registruojantis ar sudarant sutartis su modelių agentūromis, mokėti tikrai nereikia. Jei modelių agentūra reikalauja mokėti registracijos ar kokį kitokį mokestį (išskyrus už portfolio sukūrimą), tuomet ta agentūra yra nerimta ir su ja sutarties geriau nepasirašinėti. Bėkite kuo toliau nuo tokios agentūros. Jeigu modelių agentūra nori, kad sumokėtumėte kažkokią pinigų dalį už sutarties pasirašymą, vadinasi ta agentūra neveikia kaip tikra modelių agentūra, todėl modelis turėtų būti atsargus šiuo klausimu.
Viskas, ko modeliui reikia, kad pasirašytų sutartį su modelių agentūra – tai modelio portfolio, kurį agentūra galėtų parodyti klientams, kurie modelį rinktųsi projektui. Modelių agentūra gali modeliui pasiūlyti fotografą, kuris daro modeliams portfolio arba padaryti portfolio pati.
Modelio portfolio sukūrimo kaina gali būti skirtinga. Jeigu portfolio modelis darosi pas asmeninį fotografą, kaina bus vienokia, jeigu modelių agentūroje – kitokia. Net modelių agentūrose portfolio sukūrimo kainos gali skirtis. Jei esate naujas modelis, investavimas į modelio portfolio, bus Jums geriausia investicija į savo ateitį.
Kur darytis portfolio, modelis gali nuspręsti pats. Tačiau, jeigu modelis pasirinks savo nuožiūra fotografą, ir to fotografo sukurtas portfolio nepatiks modelių agentūrai, tuomet modelis turės jį persidaryti. Todėl geriausiai portfolio pasidaryti toje pačioje agentūroje, kurioje modelis dirbs.
Kitos išlaidos, kurių gali turėti modelis – tai kelionės darbo reikalais, drabužių spintos kūrimas, ruošimasis modelių atrankoms. Žinoma, kai kuriais atvejais keliones modeliui apmoka modelių agentūros, tačiau ne visada. Todėl modelis turi būti pasirengęs tokiam atvejui, jeigu už kelionę reiks susimokėti pačiam.
Priežastys, dėl kurių žmonės galvoja, kad norint būti modeliu gali daug kainuoti – būtent dėl tų netikrų ir sukčiaujančių modelių agentūrų, kurios pasiima didelę dalį pinigų iš modelio vien už tai, kad agentūra pasirašytų su juo kontraktą. Taip pat, jeigu modelis yra naujokas ir nori lankyti modelių mokyklą, jis taip pat turės mokėti nemažus pinigus. Tačiau to galima išvengti. Nebūtina naujokams modeliams lankyti modelių mokyklos, nes geriausia patirtis – yra reali patirtis, pozuojant prieš objektyvą fotosesijose ir vis bandant atrasti savo pozas. Jokia modelių mokykla to neišmokys.
Todėl, jeigu norite būti modeliu, tačiau bijote, kad neturėsite tam pakankamai pinigų, galite nusiraminti, modeliavimas nekainuoja daug, tačiau reikia mokėti atsirinkti ko Jums labiausiai reikia, kad pradėtumėte modelio karjerą.