Kaip apsipirkti protingai

Views: 0

Susidaryk sąrašą. Eidamas į parduotuvę, atsinešk susirašęs sąrašą rūbų, kurių tau tikrai reikia. Taip ieškosi rūbų, kurie yra sąraše ir nesiblaškysi parduotuvėje besimatuodamas rūbus, kurių tau nereikia. Taip ne tik be reikalo išleisi pinigus, bet ir sutaupysi laiko.

Nusistatyk sumą pinigų, kurią gali sau leisti išleisti. Paklausyk patarimo ir vėliau nereikės gailėtis, kad išleidai daugiau pinigų, nei iš tiesų sau galėjai leisti. Daug žmonių sau nenusistato biudžeto ir vėliau, net tenka rūbus nešti atgal ir grąžinti, kad susigrąžintum per daug išleistus pinigus.

Mokėk grynais. Mokėdamas grynais, kontroliuosi kokią sumą pinigų jau išleidai ir kiek sau dar gali leisti išleisti. Mokėdamas kortele, visiškai nejauti kiek jau išleidai ir atsidaręs savo banko sąskaitą gali išsigąsti. Kad to išvengtum – mokėk grynais.

Nusistatyk laiką per kurį planuoji apsipirkti. Nusistatęs laiką, nebus laiko slampinėti po parduotuves ir bereikalingai išleisti pinigus pirkdamas dalykus, kurių tau nereikia. Nusistatęs tam tikrą laiką, ieškosi tik tų rūbų, kurių tau reikia, o ne eisi per visas parduotuves ir žiūrinėsi kur dar išleisti pinigus.

Klausk savęs ,,kur aš tai užsidėsiu“. Parduotuvėse yra begalę gražių rūbų, kuriems tiesiog neturi progos užsidėti. Nusipirkęs rūbus, kurie yra tiesiog gražūs, išleisi pinigus ir pakabinsi į spintą, ir visiškai nenešiosi. Kad to nebūtų, savęs pastoviai klausk to klausimo ir pamatysi kiek iš tiesų nenešiojamų rūbų būtum nusipirkęs.

Nepirk rūbų, kurie yra išparduodami. Daugelį žmonių suvilioja maža kaina. Perkame rūbus, kurie yra mums nereikalingi, tik dėl to, kad jie yra pigiai parduodami. Prisiperkame abejotinos kokybės rūbus vien todėl, nes jiems akcija. Norime kuo mažiau išleisti, bet perkame žymiai daugiau rūbų, kai jiems yra akcija, ir taip išleidžiame gal net daugiau pinigų, nei kad būtumėt išleidę apsiperkant paprastai. Pirkite rūbus su akcija tik tuos, kurių tikrai reikia.

Neklauskite patarimo žmogaus, kuris dirba parduotuvėje. Parduotuvėje dirbantis žmogus turi tikslą – parduoti prekę. Todėl klausdamas patarimo pardavėjo, jums bus atsakyta, kad rūbas atrodo ant jūsų gražiai, o gal būt bus įsiūlyta prekė, kuri yra brangesnė, nei kurią pasirinkote prieš tai. Todėl iškilus abejonėms, geriau paklauskite savo draugų patarimo. Jie tikrai pasakys tiesiai šviesiai, kaip yra iš tiesų, ir neleis jums nusipirkti prastai atrodančio rūbo.