KOKOSO ALIEJAUS NAUDA SVEIKATAI, ODAI IR PLAUKAMS

Views: 2

SKATINA MEDŽIAGŲ APYKAITĄ

Nors kai kurie žmonės mano, kad nutukimas priklauso tik nuo to, kiek kalorijų suvalgo, tačiau svarbus yra ir šių kalorijų šaltinis. Skirtingi maisto produktai skirtingai veikia Jūsų organizmą ir hormonus. Kokosų aliejuje esančios riebalų rūgštys skatina kūną deginti riebalus ir padidina gerojo cholesterolio kiekį kraujyje, o tai tuo pačiu ir mažina širdies ligų riziką.

KOKOSŲ ALIEJUS TINKAMAS MAISTO GAMINIMUI

Priešingai negu kiti aliejai, kokosų aliejus aukštoje temperatūroje nesioksiduoja, tad šis aliejus yra sveikesnė alternatyva norintiems numesti svorio. Be to, jį galima naudoti ir vietoje sviesto- nes panašiai kaip sviestas, kokosas stingsta kambario temperatūroje.

PADEDA KOVOTI SU STRESU

Kokosų aliejuje yra daug antioksidantų, kurie ramina ir atpalaiduoja, suteikia švelnumo ir mažina nuovargį. Mažina kortizolio, vadinamo streso hormonu, išsiskyrimą.

STIPRINA PLAUKUS

Kadangi šiame aliejuje gausu lauro rūgšties, jis geriau prasiskverbia į galvos odą stimuliuodamas plaukų augimą geriau nei kiti mineraliniai aliejai. Kokosų aliejuje natūraliai esantys vitaminai ir riebalų rūgštys maitina galvos odą ir padeda pašalinti riebalų kaupimąsi iš plaukų šaknų.

APSAUGO NUO SAULĖS

Aliejaus sudėtyje yra 4-5 SPF, kuris padeda apsaugoti odą nuo lengvos saulės spinduliuotės. Yra keletas tyrimų, kurie įrodė, kad kokosų aliejus gali efektyviai blokuoti apie 20 % ultravioletinių ir infraraudonųjų saulės spindulių. Tiesa, esant stipresnei saulės spinduliuotei kokosų aliejus negali patenkinti viso saulės apsaugos poreikio, tad tik sumaišytas su kitais natūraliais ingridientais aliejus tiks kaip kremas nuo saulės.

MINKŠTINA ODĄ

Kokosų aliejuje yra vitamino E, aminorūgščių ir kaprilo rūgšties, kurios sudaro apsauginę funkciją ir išlaiko drėgmę odoje. Linolo rūgštis esanti aliejuje yra naudinga gydant spuoguotą odą, nes joje yra daug raminančių antioksidantų. Taip pat ši rūgštis atlieka ir antimikrobinę funkciją- sumažina spuogus sukeliančių bakterijų kiekį odoje ir sumažiną uždegimą.KOKOSŲ ALIEJUS