6 patarimai kaip išlaikyti sveiką gyvenimo būdą, kuomet gyvenimo tempas įtemptas

Views: 2

Savaitgalį bent vieną valandą skirkite sveiko maisto pasirūpinimu savaitei. Pasirūpinkite sveiku maistu šaldytuve. Tuomet grįžę namo po darbo, Jūs jau turėsite sveiko maisto ir nereikės gaišti laiko po darbo parduotuvių eilėse. Pasiruoškite sveikų užkandžių, kad grįžus namo jau turėtumėte kažką užkąsti, taip nereikės kas kart grįžus iš darbo gaminti.
Būtinai pusryčiaukite. Pusryčių praleidimas lėtina medžiagų apykaitą ir atsiranda potraukis cukrui, todėl būna sunku susikaupti darbe. Išbandykite pusryčius, kuriuose yra daug baltymų, kad cukraus lygis kraujyje būtų subalansuotas. Kad sutaupyti laiko – pusryčius galima pasiruošti iš vakaro
Gaminkite valgį vieną karta, o valgykite kelis. Tai tikras išsigelbėjimas skubantiems! Galima pagaminti vakarienės tiek, kad ji dar atstotų ir kitos dienos pietus.
Pasirūpinkite sveika nakties rutina. Prieš miegą bent kelias valandas atitrūkite nuo technologijų – tai leis Jūsų protui ir kūnui atsipalaiduoti prieš miegą.
Venkite alkoholio įprastomis dienomis ir saikingai mėgaukitės savaitgaliais.
Nepersistenkite su sportu. Sportas ir judėjimas yra gerai, tačiau kada dienotvarkė yra pakankamai įtempta – nereikia savęs versti dar ir intensyviai sportuoti, nes bandymas visur suspėti – sukels tik daugiau streso. Sveika gyvensena tai nėra nepriekaištinga mityba ar intensyvus sportas. Svarbiausia – išlaikyti pusiausvyrą ir balansą saikingai. Jeigu po sunkios darbo dienos nėra laiko ir energijos – sportą galima pakeisti jogos treniruotėmis arba lengva mankšta namuose – tai ne tik atpalaiduos mintis, bet ir sustiprins protą.