Jogos rūšys

Views: 2

Vinyasa joga. Ši jogos rūšis yra gana populiari ir jos mokoma daugelyje sporto studijų ir sporto salių. „Vinyasa“ reiškia kvėpavimo susiejimą su judėjimu. Pozos paprastai daromos tekančia seka arba dar vadinama „vinyasa flow“. „Vinyasa flow“ judesius galima pavadinti judančia meditacija arba lengvu, švelniu šokiu. Šiam stiliui būdinga jausmingi judesiai ir maloni muzika.
Ashtanga joga. „Ashtanga“ reiškia 8 galūnės ir apima visą jogos gyvenimo būdą. Kaip ir „Vinyasa“ joga, taip ir „Ashtanga“ joga kvėpavimą sinchroniškai sieja su judėjimu. Ši jogos rūšis atliekama kiekvieną dieną ir ją sudaro sveikinimasis su saule A, sveikinimasis su saule B, stovėjimo seka ir uždarymo seka. Praktika paprastai atliekama be muzikos ir be žodinių nurodymų.
Iyengar joga. Ši rūšis taip pat remiasi „8 galūnių“ praktika ir yra labai populiari Indijoje. Pagrindiniai šios rūšies elementai yra kvėpavimo kontrolė, pratimų taisyklingumas, detalių tikslumas. Šis jogos tipas paprastai mokomas be muzikos ir lėtu tempu, kad giliau įsitvirtinti į pozas.
Jivamukti joga – sukurta 1984. Tai fizinė, etinė ir dvasinė praktika sujungianti energingą jogą su vinyasa enementais.
Yin joga. Tai meditacinė praktika, leidžianti kūnui patogiai atlikti pratimus be jokios jėgos. Ji taip pat dar vadinama „Taoist“ joga ir skirta jungiamojo audinio prailgėjimui kūne ir taisyklingam raumenų formavimuisi.