SALDAUS IR KOKYBIŠKO MIEGO YPATUMAI

Views: 1

Visų pirma, venkite bet ko, kas turi neigiamą įtaką miegui: kofeinas, alkoholis, nikotinas, kitos panašios medžiagos. Jų vartojimą apribok , o vakarais (jei gali, jau ir po pietų) atsisakyk iš viso.
Kitas svarbus veiksnys – miegamojo aplinka. Norint gerai išsimiegoti, miegamajame turi būti ramu, tamsu ir vėsu (žinoma, kad kiekvienas susikuria sau priimtiniausią aplinką, tačiau esant tokioms aplinkybėms organizmui tarsi siunčiamas signalas, kad laikas miegoti). Jei tokios aplinkos sukurti nepavyksta, į pagalbą galima pasitelkti akių kaukes ar ausų kištukus, kurie padeda išvengti nepageidaujamų šviesų ir garsų. Miegamajame neturėtų būti televizoriaus, kompiuterio ar su jūsų darbu susijusių daiktų, pavyzdžiui, dokumentų. Juk ši vieta skirta miegui!
Prieš miegą patartina užsiimti patinkančia, raminančia veikla ar pagulėti karštoje vonioje. Tokie savotiški ritualai atpalaiduoja kūną ir mintis, todėl lengviau užmiegama ir miegama ramiau. Jei eisite miegoti iš karto po aktyvios veiklos ar darbo, miegas nebus toks kokybiškas.
Svarbi taisyklė norintiems saldžiai išsimiegoti – eikite miegoti tada, kai jaučiatės pavargę ir manote, kad jau laikas pailsėti, o ne bet kada. Tinkamu laikus atsigulus, greitai užmigsite ir gerai pailsėsite. Tas laikas priklauso individualiai nuo jūsų, jis tiesiog negali būti nustatytas.
Gero naktinio miego priešai yra laiko skaičiavimas, kai vis dirsčiojate į laikrodį ir skaičiuojate, kiek dar turite laiko miegui, bei vėlyvas pietų miegas. Žinoma, šiaip pietų miegas yra gerai, tačiau trumpam nusnūsti turėtumėte suspėti iki 17 valandos, o jei nepavyksta, tada geriau popietinį miegą atidėti kitai dienai.
Tai, ką valgote prieš eidami miegoti, irgi turi įtakos jūsų miego kokybei. Jei valgysite sunkų, riebų maistą, gero miego nesitikėkite, geriau rinkitės lengvą ir nekaloringą maistą, kuris bus greitai suvirškintas, o jūs galėsite ramiai miegoti. Mokslininkai teigia, kad prieš miegą puikiai tinka pieno produktai ir angliavandeniai.
Jei sportuojate, susidėliokite savo sporto tvarkaraštį taip, kad treniruotės būtų anksčiau ir nuovargis netrukdytų jums ramiai užmigti. Patartina sportuoti pirmoje dienos pusėje, o jei vis dėlto įprastai tuo užsiimate po darbų, grįžę nuveikite ką nors atpalaiduojančio ir nuraminančio.