Pozavimo patarimai pradedančiosioms

Visits: 2

Yra kelios standartinės mados pozos, jas dažniausiai matome dizainerių fotosesijose, brošiūrose ir internetinėse parduotuvėse. Pozos gali pridėti stiliaus ir grakštumo, įspūdingumo, ko dauguma klientų ir tikisi, todėl visada gerai žinoti bent kelias pagrindines pozas apšilimui. Taip pat vertėtų išbandyti skirtingas žiūrėjimo kryptis: į objektyvą, pro fotografo petį, 45 laipsniai į kairę arbą dešinę nuo fotoaparato, aukštyn ar žemyn, į pagrindinę šviesą.
  b  c  d
Sėdimos pozicijos: sėdint galima labai daug ką perteikti, veikėjas gali būti stiprus ir išsiskiriantis ar atsipalaidavęs ir pažeidžiamas – sėdima poza yra labai įvairiapusiška. Tačiau prieš pozuojant sėdint reikia nepamiršti kelių ir pėdų krypties, nugaros tiesumo.
e  f  g  
Pozavimas judesyje: tai gana sudėtingas pozavimas, nes reikalauja fotografo ir modelio dirbti labai glaudžiai. Todėl kartais gali užtekti poros kadrų ar visos serijos rezultatui pasiekti. Labai svarbu atkreipti dėmesį į veido išraiška, nes judant veidą ne taip lengva valdyti, todėl tai reikalauja įgūdžių. Taip pat nepamiršti turėtų būti ir pirštai – judesyje mes juos išskleidžiame, todėl reikėtų susikaupti ir išlaikyti juos suglaustus.
j  k  m
Pozuojant portretams svarbiausia yra veido išraiška, tinkamas kampas, apšvietimas, makiažas bei šukuosena. Grožio fotografijose sekmė yra detalėse, todėl negalima pamiršti nei menkiausios smulkmenos: žandikaulio padėtis, veido padėtis, pagal veido bruožus (jei užkelta per daug – pagurklis ir nosis gali neatrodyti gerai) ir rankų pozicija – svarbu jas tinakmai laikyti, kad nesuteiktų keistumo, nepatogumo ar nejaukumo jausmo.

n  o  p