Modelio karjera – nėra amžina

Views: 6

Realiame pasaulyje yra labai sunku dirbti tik modeliu. Nes modelio darbas nėra pastovus, nėra gaunamas pastovus atlyginimas, todėl dažniausiai šalia modelio darbo reikia turėti ir kitą – oficialų darbą. Modelių karjera trunka gana trumpai, ypač, jeigu modelis nėra pažymėtas puikia genetika arba tinkamai neprižiūrėjo savo kūno bei odos, tuomet jam modelio karjera trūks dar trumpiau.
Kadangi dauguma modelių karjerą pradeda gana jauni, dažniausiai dar besimokydami mokykloje arba būdami paaugliai, todėl ne visi jie supranta, kad modelio karjera yra gana trumpa ir trūks tikrai ne amžinai, todėl prie jos būtina turėti ir kitą profesiją, karjerą ar darbą. Jie neturėtų gyventi tik šia akimirka, jauni modeliai turėtų turėti atsarginį variantą ir būti apgalvoję situaciją, kada jų modelio karjera baigsis.
Yra daugybė modelių, kurie be modelio karjeros turi ir kitų interesų ar veiklos. Pavyzdžiui, jie dar lanko mokyklą, universitetą, būrelius arba net turi darbus. Ir tai yra labai pagirtina.
Kai modelis nusprendžia modeliuoti ir pasirašyti sutartį su modelių agentūra, kad ir su pačia geriausia, tai nereiškia, kad jis taps oficialiu darbuotoju oficialioje darbovietėje su visomis darbuotojui priklausančiomis privilegijomis (atostogos, sveikatos draudimai, kompensacijos už viršvalandžius ir t.t.). Lygiai taip pat tai nereiškia, kad modelių agentūra tapo modelio darbdavys, viršininkas ar kažkuo atsakingas už modelį.
Netgi, jeigu modelis yra dar labai jaunas ir negalvoja apie pensijinį amžių, tačiau net jis turi suprasti, kad modeliavimas nėra ta karjera, kurią reiktų pasirinkti kaip pagrindinę karjerą iki pat pensijinio amžiaus.
Net, jeigu modelis apsisprendė pagrindinę profesiją pasirinkti būtent modelio, jis turi turėti ir atsarginį planą, darbą ar karjerą. Kad ir koks puikus modelio darbas būtų, įgūdžiai, kurių išmokstama modeliuojant, jau niekur kitur panaudoti ir nebus galima kaip tik modeliavime. Tai reiškia, kad jie nepravers jokiam kitam darbui ar karjerai. Todėl modelis, kuris visą gyvenimą save skyrė tik modelio karjerai, išėjęs iš modelių ir patekęs į realų pasaulį, nežinos ką daryti.
Nei vienas modelis neturėtų būti toks naivus, kad patikėtų amžina karjera modeliavime. Kiekvienas turi siekti savo svajonių ir jomis mėgautis, tačiau tai daryti reiktu atsakingai ir protingai. Modeliai turi tikėtis geriausio visada, tačiau turi būti visada pasiruošę ir blogiausiam.