Kada konkurencijos būna per daug?

Tai nereiškia, kad modelis turi visai nekonkuruoti. Lengva konkurencija yra sveika, tačiau, jeigu modelis nori būti sėkmingas, jis turi tuos jausmus kontroliuoti ir neleisti jiems per daug prasiveržti.
Kaip dirbantis, modelis neturėtų sukti galvos ką veikia kiti modeliai, kokius užsakymus jie gauna, kiek uždirba ir t.t. Geriausias dalykas ką modelis gali padaryti – tai susikoncentruoti ties pačiu savimi ir progresą, kurį jis daro ar gali padaryti.
Jeigu modelis yra dar tik pradedantis modelio karjerą, be abejo jam bus baisu ir neramu pirmą kartą lankytis modelių atrankose, kur konkurencija didžiulė ir ta baimė būti nepasirinktam yra visiškai normali.
Geriausias patarimas modeliams tokiu atveju – tai žiūrėti į modelių atrankas kaip į puikią galimybę panaudoti savo žavesį, asmenybę ir žmogiškuosius įgūdžius. Niekas nenori samdyti modelio, kuris atrodo susinervinęs ar pasimetęs. Modeliai, kurie pasitiki savimi, vadovaujasi principu „aukštyn galvą“! Ir visa tai yra akivaizdžiai pastebima ir klientams, kuriems šis modelių bruožas yra itin patrauklus.
Kūno kalba yra taip pat labai svarbi. Kai tik modelis įžengia į modelių agentūra, jo laikysena turi būti atitinkama: jis turi įeiti pakėlęs galvą, tuo pačiu metu budriai stebėdamas aplinką ir svarbiausia – nuoširdžiai šypsotis. Modelių agentūros iš karto pastebi modelių kūno kalboje, kurie jaučiasi patogiai ir užtikrintai, o kurie ne.
Modelis turi neleisti, kad modelių agentūra pastebėtų jo nesaugumo jausmą, kas sutrukdytų modeliui pasirašyti sutartį. Modelių agentūra nori, kad tą, ką mato priešais save, atsispindėtų ir ateityje vyksiančiose fotosesijose su klientais. Jeigu, pirmo susitikimo metu modelis parodys agentūrai bent vieną savo silpnybę, agentūra modelio nebenorės.
Modeliams reikia žinoti, kad per daug konkuruodami ir tam skirdami per daug dėmesio, jie tik parodo kokie silpni ir savimi nepasitikintys jie yra.