Socialinis ryšys – svarbiausias žmogaus poreikis

Visits: 2

Vienas mokslinis tyrimas parodė, kad socialinio ryšio stoka kur kas daugiau kenkia žmogaus sveikatai ir psichologinei būklei nei rūkymas, nutukimas ar aukštas kraujo spaudimas. Taip pat tyrimas parodė, kad stiprus socialinis ryšys smarkiai prailgina gyvenimą.
Socialinis ryšys stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda greičiau pasveikti po ligos. Žmonės, kurie turi tvirtesnį ryšį su kitais žmonėmis, mažiau serga depresija arba nerimo ligomis. Taip pat tokie žmonės turi didesnį savigarbos jausmą, yra empatiški su kitais, labiau pasitiki savimi ir aplinkiniai labiau linkę su jais bendradarbiauti, nes jie sukelia didesnį pasitikėjimo jausmą.
Socialinis ryšys sukuria teigiamą grįžtamąjį ryšį socialinėje, emocinėje ir fizinėje žmogaus savijautoje. Deja, žmonės, kurių socialinis ryšys yra silpnas – dažniau kenčia nuo depresijos, nervinių ligų, yra piktesni, dažnai serga ir blogai jaučiasi. Būtent turintys silpną socialinį ryšį žmonės tampa didžiausiais nusikaltėliais ir būna izoliuojami nuo visuomenės.
Socialinis darbas specializuojasi socialiniame ryšyje. Gilus meilės jausmas ir jausmas būti reikalingam – yra svarbiausias ir reikalingiausias visų žmonių poreikis. Visi yra biologiškai, fiziškai ir dvasiškai pririšti prie meilės jausmo. Visi trokšta būti kažkam reikalingi, svarbūs. Kai šių dalykų nėra žmogaus gyvenime, jis jaučiasi sugniuždytas, niekam nereikalingas. Tuomet jis darosi piktas, dažnai su visais pykstasi ir skaudina kitus, pradeda vartoti svaigiuosius gėrimus, narkotikus, kad tik atkreiptų į save kitų dėmesį ir bent trumpam pasijustų reikalingu.
Visi žmonės yra priklausomi nuo socialinio ryšio. Mes galime galvoti, kad mus laimingus padarys pinigai, aukštos pareigos darbe, grožis, šlovė ar naujas automobilis, tačiau šių būtinybių šaknys slypi mūsų noruose būti reikalingiems kitiems, pripažintiems, mylimiems, būti priimtiems ir turėti kuo stipresnį socialinį ryšį.
Žmonės didžiuojasi turėdami sėkmingą karjerą ir turėdami daug pinigų, nes tuomet jie tampa nuo nieko nepriklausomi ir didžiuojasi savo nepriklausomybe, tačiau tiesa yra ta, kad tapdami nepriklausomi, bet vis tiek neturėdami stipraus socialinio ryšio su kitais, žmonės netaps laimingais.