Veido odos tipai

Views: 1

Yra 4 pagrindiniai odos tipai: normali oda, riebi oda, sausa oda ir mišri. Kiekvienam šiam odos tipui reikalinga skirtinga priežiūra, skirtingi produktai. Kremus, valiklius ir kitas veido odos priežiūros produktus reikėtų rinktis būtent pagal Jūsų veido tipą.
Normalus odos tipas gali būti šiek tiek riebesnis vasaros metu, ypač smakro, nosies ir kaktos srityse, bet neišsausėja ir netampa šiurkštus.
Riebi veido oda dažniausiai būna visa blizganti. Veide būna daug išsiplėtusių porų.
Sausa oda dažniausiai būna šiurkšti ir nelanksti, nes odai pastoviai trūksta drėgmės. Ypač tai išryškėja žiemą, po vonios ar dušo. Veido oda taip pat linkusi būti užsikimšusi smulkiomis poromis.
Mišrus odos tipas yra labai panašus į normalų, nes lygiai taip pat kaip ir normalus odos tipas, mišrus turi šiek tiek riebesnių vietų veido srityje, ypač smakro.
Žmonėms, kurių veido odos tipas yra normalus, yra lengviausia prižiūrėti veido odą. Vienintelis dalykas, kurį reikia atsiminti – tai vengti veido valiklių, kurie turi alkoholio, nes tai gali išsausinti veido odą.
Didžiausia problema riebiam veido tipui – yra per didelis riebalų kiekis ant veido odos. Daugelis žmonių naudoja produktus, kurie nuvalo tą riebalų perteklių nuo odos, tačiau tai tik padaro veido odą labai sausą, būtent todėl veido oda vėl greitai išskiria dar daugiau riebalų kiekio. Geriau tokiai odai naudoti švelnų veido odos valiklį, kuris stipriai neišsausintų veido odos. Taip pat patariama bent 2 – 3 kartus per dieną plauti veido odą švelniu prausikliu, naudoti valiklius, be alkoholio ir kuriuose yra natrio PCA, naudoti veido drėkiklius, kuriuose yra glicerino, visada naudoti apsauginį kremą nuo saulės.
Prižiūrėti mišrią veido odą gali būti šiek tiek sudėtingiau, nes vienos vietos būna sausesnės, kitos riebesnės. Tačiau produktus šiai veido odai reikėtų rinktis tokius pačius kaip ir riebiai odai.
Sausa oda yra labai jautri daugumai odos priežiūros produktų, todėl yra labai svarbu pasirinkti tinkamus. Svarbiausia reikia vengti bet kokių produktų, kurie galėtų dar labiau išsausinti veido odą ir naudoti tuos, kurie suteiktų drėgmės odai. Naudokite švelnų veido valiklį, taip pat reiktų vengti produktų su alkoholiu, naudoti veido drėkiklį, kuriame yra saldžiųjų migdolų ar grietinėlės aliejaus. Tinka naudoti veido serumą, kuriame yra vitaminų A, C ir E.
Tinkamai parinkti produktai – palengvins kasdienę veido odos priežiūrą.