Persivalgymas

Persivalgymą gali lemti keletas priežasčių: stresas, pyktis, depresija, laimė, dietos nepriteklius. Persivalgymą lemia santykių su maistu nebuvimas. Kova su besaikiu valgymu yra daugiapakopis procesas, iš kurio svarbiausias procesas yra darbas su savimi ir meilės sau ugdymas.
Be emocinio veiksnio, persivalgymas gali būti ir dėl fizinių poreikių. Norint nuolat kontroliuoti savo alkį ir apetitą, turite įsitikinti, kad valgio metu gaunate pakankamai maistinių medžiagų, kuriose gausu baltymų. Kai praleidžiate kokį nors valgymą arba valgote ne maistingą maistą, vėliau tą dieną, greičiausiai, persivalgysite. Taip yra todėl, kad Jūsų kūnas reikalauja maisto, o fizinių maistinių medžiagų poreikiai – nepatenkinti.
Štai kaip atrodo tipinis persivalgymas:
• Jūs nevalgote ir vengiate tam tikrų maisto produktų, kurių Jūs norite
• vieną dieną Jūs „nulaužiate tų produktų kodą“
• Jūs jų valgote tiek, kol pradedate jaustis blogai, Jūs tiesiog negalite sustoti
• tuomet įsiveržia kaltė sau ir nenumaldomas savęs smerkimas
• savęs smerkimas verčia pakartoti persivalgymo ritualą vėl ir vėl
• ir tai tampa „užburtas ratas“.
Taigi, kaip šitą „užburtą ratą“ užbaigti? Pirmiausia, reikia atleisti sau. Jūs suklydote, bet esate tik žmogus, kuris taip pat daro klaidų. Svarbu yra tai, kad iš šios patirties būtų pasimokyta.
Reikia nustoti klasifikuoti maistą į gerą ir blogą ir žiūrėti į jį su meile, taip išsiugdant gerus santykius su maistu.
Per dieną reikia suvalgyti bent 5 patiekalus, kuriuose būtų naudingi makroelementai, kad cukraus kiekis kraujyje būtų stabilus.