Naktinis užkandžiavimas

Views: 6

Nes naktis yra metas, skirtas poilsiui, ramybės būsenai, o ne apkrauti kūną maistu. Didelė dienos dalis ir taip yra praleidžiama valgant, todėl naktį mūsų kūnas trokšta poilsio ir miego. Yra keletas patarimų, kurie padeda sumažinti norą užkandžiauti naktimis.
Baltymai vakarienės metu. Šis makroelementas suteikia mums sotumo bei pilnumo jausmą pavalgius. Įdomu tai, kad baltymuose yra cheminių medžiagų, tokių kaip triptofanas, kurios padeda geriau užmigti. Pakankamas baltymų kiekis vakarienės metu – garantuos ne tik saldų miegą, bet ir nebebus noro užkandžiauti naktį.
Jeigu patiriate daug streso dienos metu, vakare streso malšinimas – gali virsti naktiniu užkandžiavimu. Kada žmogus patiria stresą, jo kūnas dažniausiai reikalauja maisto tam stresui nuimti. Stresui nuimti puikiai tiks atpalaiduojantis pratimas: atsigulkite ant nugaros ir sukelkite kojas ant sienos, taip pabūkite 10 minučių. Šis pratimas ne tik nuims stresą, bet ir pagerins miego kokybę naktį.
Negerti kavos po 15 val. Kofeino vartojimas po pietų ne tik apsunkins užmigimo procesą vakare, bet jis lemia ir dažną naktinį potraukį užkandžiauti, nes kofeinas turi tiesioginį poveikį cukraus kiekiui kraujyje.
Reguliarus alkoholio vartojimas. Likeris, vynas, alus ar kiti alkoholiniai gėrimai – neigiamai įtakoja miego įpročius ir žadina apetitą, ypatingai naktį.
Vakare, prieš einant miegoti, geriausia būtų vengti tiek kompiuterių, tiek telefonų, nes telefono ar kompiuterio ekrano laikas veikia mūsų hormonus, kurie yra reikalingi, norint užmigti. Jeigu atsisakysite vakarais telefono ir kompiuterio, Jūsų užmigimo laikas taps reguliarus, kas padės nebeužkandžiauti vakarais ar naktimis.