Modelių sutartys – kada verta sunerimti

Visits: 1

Paprastai dokumentai yra tvarkomi per pačią modelių agentūrą, todėl modeliui kartais nebūtina pateikti sutarties. Kartais nieko nepasirašinėti modeliui liepia pati modelių agentūra. Tai garantuoja, kad klientas paskutinę akimirką nepakeis sutarties sąlygų, dėl ko bus išvengta nesutarimų. Modeliams visada reikia klausyti ką sako modelių agentūra šiuo klausimu.
Laisvai samdomiems modeliams šiuo klausimu situacija yra visiškai kitokia. Tiems modeliams, kurie fotosesijoje dalyvauja ne už piniginį atlygį, o už fotosesijos nuotraukas, paprastai sutartis nepriklauso. Dažniausiai tarp modelio ir fotografo būna žodinis susitarimas, kad fotosesijos nuotraukos bus atsiunčiamos modeliui kai tik bus paruoštos. Tačiau, jeigu modelis nepasitiki žodiniu susitarimu ir nori garanto, tuomet gali būti pasirašoma sutartis, kurios sąlygas sudarytų abi pusės.
Vis dėlto visada perskaitykite visas sutarties sąlygas prieš pasirašydami. Ypač, jei dalyvaujate didesniame projekte. Kai pasirašote sutartį, kurioje Jūs kaip modelis perduodate savo teises į Jūsų nuotraukas fotografui – tuomet tos nuotraukos tampa fotografo nuosavybe. Modelis turi galimybę nusipirkti nuotraukų kopijas, tačiau dažniausiai jos modeliui būna neįperkamos.
Kai ateina laikas pasirašyti sutartį, ypač dalyvaujant dideliuose projektuose, prieš pasirašant, pasiskaitykite sutarties kiekvieną eilutę labai atidžiai. Jei projekte modeliui nėra pateikiama sutartis, tuomet turite jau žinoti apie galimas situacijas, kurios gali kilti, kai Jūsų nuotraukos bus publikuojamos. Jei nesate tikra kaip šioje situacijose pasielgti teisingai, tuomet kreipkitės patarimo ar konsultacijos į asmenis, kurie nusimano teisinėje sferoje. Sužinoję, jausitės saugesni ir labiau užtikrinti.
Modeliai, kurie priklauso modelių agentūroms, neturėtų dėl to jaudintis, tuo tarpu laisvai samdomi modeliai turėtų nuolat būti atsargūs ir tikrinti kiekvieną pasirašomą sutartį. Kiekviena sutartis yra skirtinga su skirtingomis sąlygomis, todėl kiekvieną sutartį reikėtų vertinti atskirai. Nebijokite, ramiai, neskubant persiskaityti sutartį ir paprašyti paaiškinti punktus, kurių Jūs nesuprantate arba, kurie Jums kelia įtarimą. Juk atsarga gėdos nedaro.