Kodėl turėtum maudytis

Views: 2

Maudymasis padidina jūsų kūno lankstumą. Šiltas baseino vanduo atpalaiduoja kūno raumenis, tad jūsų kūnas tampa lankstesnis. Ypatingai patartina maudytis po intensyvios treniruotės, kaip bėgiojimas ar važiavimas dviračiu, kadangi plaukiojimas neleidžia raumenims likti susitraukusiems. Maudymasis po treniruotės gali sumažinti raumenų skausmą po treniruotės.

 

Degina kalorijas. Maudymasis gali būti ne tik puikus laisvalaikio praleidimas, bet ir jis padeda deginti kalorijas, kai visiškai to neplanuoji ir apie tai nepagalvoji. Žaisdamas vandenyje su draugais gali numesti svorio to nepajausdamas.

 

Padeda mesti rūkyti. Rūkymas labai kenkia sveikatai ir visi tą žino. Jeigu jau sumąstei mesti rūkyti, maudymasis gali tau tai padėti padaryti, nes vėl gi žinome, kad atsisakyti priklausomybių gali būti ypatingai sunku. Plaukiojimas labai padidina plaučių darbą, tai pravalydamas plaučius nuo dervų, kurios susikaupusios jūsų plaučiuose. Be to baseine tikrai negalėsi rūkyti, tad kuo daugiau laiko praleisk baseine ir mažiau rūkysi, gal būt iš viso mesi.

 

Pagerina kūno koordinaciją. Plaukime dalyvauja įvairios kūno grupių raumenys. Visi raumenys turi dirbti kartu, kad išsilaikytum vandens paviršiuje, tad plaukiodamas reguliariai pagerinsi savo kūno koordinaciją.

 

Neapkrauna sąnarių. Jeigu esate labai nutukęs arba po kokios nors operacijos, plaukimas jums padės. Paprastas pasiplaukiojimas yra ne tik puikus sportas, bet jis neapkrauna sąnarių, kurių mes tikrai nenorim susigadinti, nes jų reikės visam gyvenimui.

 

Vanduo numuša karštį. Atsigaivinti vandeniu patartina visiems, karštą vasaros dieną. Nuo per didelio karščio gali pradėti, net pykinti, tad įšok į artimiausią vandens telkinį ir atsigaivink.

 

Kuo daugiau plaukiosi, tuo mažesnė tikimybė, kad kažkada nuskęsi. Tėvai gali užrašyti savo vaikus į plaukimo pamokas ir tada nereikės jaudintis dėl nuskendimo, kai vaikai norės vieni patys išeiti pasimaudyti su draugais.

 

Pagerina imunitetą. Plaukiojimas, o ypatingai plaukiojimas šaltame vandenį sustiprina imunitetą ir dėl to mažiau kartų sirgsi per metus.