Keli paprasti dalykai, kurie sukurs tarp modelio ir fotografo gerus santykius

Views: 2

Dažniausiai modeliai turi savo fotografų sąrašą, su kuriais tenka dirbti. Tokie verslo santykiai tarp modelio ir fotografo yra „auksiniai“ modeliavimo pramonėje. Tačiau, kad sukurti tokius santykius, modeliams reikia puikiai išmanyti kaip reikia dirbti su fotografais.
Kai modelis jau yra pasirinkęs fotografą ir nori su juo susisiekti, kad ir kokiu būdu su juo būtų susisiekiama, reikėtų prisiminti, kad bendravimas su juo turi būti oficialus, ne kaip su draugu. Tai reiškia, kad laiškas elektroniniu paštu ar paprasta teksto žinutė turėtų būti užpildyta pilnais sakiniais, taisyklinga gramatika ir be jokių emocinių veidukų.
Prieš susisiekiant su fotografu, reikėtų ne tik išnagrinėti fotografo portfolio, internetinį puslapį ar socialinius tinklus, kuriuose jis yra. Reikėtų patikrinti ir atsiliepimus apie juos, jų darbus. Žinoma, ne visais atsiliepimais galima tikėti, tačiau visiškai į juo nekreipti dėmesio taip pat nereikėtų.
Modelis turėtų tiksliai žinoti ko jis nori iš fotografo. Ar jis norės paprastos bandomosios fotosesijos, ar portfolio, ar laisvai samdomo modelio fotosesijos. Tai žinodamas modelis palengvins darbą ir sau ir fotografui.
Prieš fotosesiją, modelis gali šiek tiek papasakoti apie save fotografui. Aišku, išsamios biografijos nereikia. Visą informaciją reikia išdėstyti fotografui tiesiai ir aiškiai. Jeigu modelis neturi patirties modeliavime, taip fotografui ir reiktų sakyti, nes tai bus svarbu fotosesijos metu. Aiškiai apibūdinkite savo patirtį modeliavime, kur yra tekę dirbti, su kokiais fotografais, ko būtent norite ir tikitės iš šio fotografo.
Į fotosesiją modelis privalo atvykti bent 10 – 15 minučių ankščiau nei prasidės fotosesija. Savaime aišku, kad modelis turi atvykti tvarkingas: nusiprausęs, švariais tvarkingais nagais, išplautais plaukais, tinkamai apsirengęs. Jeigu prieš fotosesiją nėra suplanuoto makiažo meistro, tuomet modelis į fotosesiją turi ateiti jau su savo makiažu.
Po fotosesijos, modeliui derėtų nusiųsti fotografui žinutę ar elektroninį laišką, kuriame būtų padėka už sugaištą laiką ir, kad laukiate galutinių fotosesijos rezultatų. Nelaukite savaitės, parašykite padėką fotografui iš karto po fotosesijos.
Šie visi paprasti, tačiau labai svarbūs dalykai, sukurs tvirtus ir reikšmingus santykius tarp modelio ir fotografo, kurie ateityje gali būti labai naudingi.