Kas yra adaptogenai?

Visits: 0

Adaptogenai yra augalai ar grybai, kurie padeda išplėsti jūsų kūno galimybes geriau įveikti psichinę, fizinę ir emocinę įtampą. Kitaip tariant, manoma, kad adaptogenai skatina homeostazę, kurią galite prisiminti iš biologijos klasės, kaip kūno sugebėjimą palaikyti stabilią vidinę būseną, net kai keičiasi lauko temperatūra ar kiti veiksniai. Pagrindinis homeostazės pavyzdys: kai mums karšta ar perkaitome, reakcijų metu, kūnas prakaituoja ir tokiu būdu palaiko normalią kūno temperatūrą (36,6 laipsniai).

Adaptogenai padeda kiekvieno vaiko, vyro ar moters kūnams išlaikyti pusiausvyrą esant stresui. Šiandien yra manoma, kad adaptogenai veikia antinksčius, kurie gamina tokius hormonus kaip adrenalinas ir kortizolis, kad jūsų kūno procesai išliktų stabilūs, kai patiriate stresą. Tačiau iki kol modernūs mokslininkai nieko nežinojo apie juos, adaptogenai buvo naudojami tradicinės kinų ir ajurvedos medicinoje.

Ashwagandha: ajurvedos žolė, naudojama stresui mažinti, kovai su uždegimu ir imuniteto bei ištvermės stiprinimui.
Astragalus: žydintis augalas, kurio šaknys gali sustiprinti imuninę sistemą ir padidinti ištvermę. Chaga: grybas, buvo naudojamas šiaurės Europoje ir Rusijoje, siekiant sustiprinti imunitetą ir kovoti su uždegimu bei vėžiu.
Kordicepsas: grybelis, vartojamas tradicinėje kinų medicinoje nuovargiui, mažam lytiniam potraukiui ir tokioms ligoms kaip diabetas ir inkstų ligos gydyti.
Šventasis bazilikas: lapinis augalas, naudojamas ajurvedos medicinoje, siekiant sumažinti stresą, nerimą ir depresiją.
„Reishi“: grybas, naudojamas daugelyje tradicinių Azijos gydymo sistemų, siekiant sustiprinti imuninę sistemą ir kovoti su nuovargiu.
Schisandra: augalas, kurio uogos gali padėti suvaldyti stresą, skatinti gyvybingumą ir pagerinti miegą.

Nors adaptogenų pagalba gali būti nelengva greitai išspręsti stresines situacijas, kai kurie iš jų sušvelnina lėtinio streso poveikį jūsų kūnui laikui bėgant. Jie taip pat gali padėti skatinti bendrą geresnę savijautą ir valdyti tokias problemas kaip uždegimas, nerimas ir nuovargis.