Trys kūno somatotipai ir kaip juos treniruoti

Views: 3

Ektomorfai linkę turėti ilgas galūnes, jiems sunku priaugti raumenų ir riebalų masės, nes turi labai greita metabolizmą. Jei tai Jūsų kūno tipas, patartina užsiimti pratimais, kurie apima daugiau raumenų grupių vienu metu. Mitybai reikėtų rinktis sudėtinius angliavandenius ir, žinoma, nepamiršti baltymų. Taip pat siūlome apsvarstyti papildų vartojimą.

Endomorfai yra stambaus sudėjimo, lengvai kaupia riebalus ir augina raumenis. Šis kūno tipas turi daugiausia jėgos iš visų trijų, tačiau jam sunku palaikyti formą, nes turi lėtą metabolizmą. Kad šiam kūno tipui imtų degti riebalai, reikia jį pastatyti į šoko būseną, todėl tiks daug aerobinių pratimų ir kardio. Labiausiai tinka aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės. Taip pat yra būtina treniruoti visą kūną, o ne vieną raumenų grupę. Reikėtų įtraukti raumenų hipertrofijos (auginimo) pratimus, kad pagreitintumėte savo metabolizmą. Endomorfams reikia griežtesnio mitybos plano nei bet kuriam kitam tipui. Jiems reikia sumažinti angliavandenių kiekį ir padidinti baltymų kiekį. Patartina vengti paprastųjų angliavandenių. Atkreipkite dėmesį, kad stresas skatina riebalų augimą.

Mezomorfai yra tarpinis variantas. Jie gali būti ir liekni, ir raumeningi. Žinoma, taip pat gali turėti antsvorį. Mezomorfai gali nesudėtingai mesti svorį ir auginti raumenis, todėl jiems nereikia per daug stengtis, kad pasiektų norimus rezultatus. Tačiau reikėtų nepamiršti įterpti kardio treniruočių, nes mezomorfai nėra apsaugoti nuo riebalų augimo. Kardio treniruotės taip pat yra reikalingos sveikai širdžiai. Mitybai reikėtų pasirinkti vienodus kiekius baltymų ir riebalų, bei vidutinišką kiekį angliavandenių. Rekomenduotina rinktis sudėtinius angliavandenius.

Jūs taip pat galite būti dviejų tipų kombinacija. Jums gali tikti dviejų kūno tipų charakteristikos. Tikimės, kad pateikta informacija padės Jums nusistatyti savo kūno tipą ir galėsite atitinkamai pakeisti savo sporto ir mitybos įpročius, kurie padės jums pasiekti norimų rezultatų.