Kaip tapti labiau madingu?

Nepirkite drabužio, kurį nešiosite tik vieną kartą. Vestuvės, kalėdiniai vakarėliai, penktadienio vakaras klube su draugais ar pasimatymas – įvykiai, kurie mus jaudina, verčia mus pirkti kažką naujo ir ypatingo. Tačiau dažniausiai toks drabužis telieka dėvėtas tik tą vieną kartą. Vietoj to, kad vis pirktumėte naujus drabužius kiekvienam ypatingam įvykiui ar šventei, turėkite savo spintoje kelis universalesnius puošnius drabužius. Jeigu rinksitės paprastesnius, klasiškesnius drabužius, galėsite juos nešioti dar daug kartų, nes jie tiks visur ir visada. Puošiant aprangą skirtingais aksesuarais, ji niekada neatrodys vienodai.

Venkite pirkti ir pasilikti drabužius, kurie Jums ne(be)tinka. Tokia situacija, kai laikome drabužius, kurie jau nebėra tinkami, tikrai nėra reta. Taip pat dažnai perkame drabužius, kurie yra per maži, nes buvo išpardavimas, tačiau nebuvo mums tinkamo dydžio, tikimės galbūt kažkada numesti svorio. Tačiau tokių drabužių, kurių fiziškai negalime dėvėti, laikymas yra vienas blogiausių dalykų, kuriuos galime daryti, jei mūsų tikslas yra sumažinti savo drabužių kiekį spintoje. Būkite realistiški ir atviri sau – jei drabužio dydis netinka, turbūt laikas jį parduoti ar atiduoti. Taip pat nereikėtų pirkti drabužių, kurie nors yra madingi, Jums netinka jų spalva ar pasiuvimas, ir jie tiesiog lieka gulėti spintoje nenešiojami. Bet ko, ką apsivilkę nesijaučiate patogiai ir pasitikinčiai, nereikėtų pirkti, nes tai tik užims vietą spintoje.

Prieš pirkdami naują drabužį, atsikratykite kažkurio seno. Tai puikus būdas neperkrauti savo drabužių spintos. Kai norite įsigyti naują drabužį, kokį nors seną iš savo spintos paaukokite labdarai ar atiduokite pažįstamiems. Tokiu būdu Jūs taip pat išvengsite nereikalingų drabužių pirkimo, nes kiekvieno naujo įsigijimas bus seno atsikratymas, todėl pirksite tik tai, kas Jums išties patinka ir yra verta to senojo drabužio. Taip pat galite atnaujinti savo spintą neišleisdami nei cento, jei drabužiais apsikeisite su savo draugais. Apsikeiskite drabužiais, kurių nebenešiojate ir abu galėsite džiaugtis galimais susikurti naujais madingais įvaizdžiais. Galite rengti mados vakarėlius, kur keičiamasi drabužiais arba susitarti su vienu draugu. Tai bus linksma ir nemokama.

Turite tvirtai nuspręsti. Niekam nepatinka išmesti daiktus, o atsikratyti drabužio gali reikšti ir emocinių saitų nutraukimą. Tačiau kartais privalome tai padaryti ir nėra reikalo laikytis įsikibus, ypač jei to daikto jau seniai nenaudojate ar nenešiojate. Jeigu labai sunku, duokite drabužiui tam tikrą laiko tarpą ir pasižiūrėkite, kiek kartų per tą laikotarpį jį nešiosite. Nei karto? Tikrai laikas šiuo drabužiu atsikratyti.

Žinokite, ką turite savo spintoje. Kartais lengva pamiršti, kas guli mūsų spintoje, o joje yra besislepiančių puikių drabužių, kurių nenešiojome jau metų metus. Todėl prieš pirkdami naujus drabužius, įsitikinkite, kas jau yra Jūsų spintoje. Kai susitvarkysite spintą ir bus aišku, kas joje „gyvena“, išvengsite nereikalingų drabužių pirkimo. Jeigu randate mėgstamą drabužį, kuris yra pažeistas, investuokite į jo taisymą.

Nuomokitės drabužius vietoj jų pirkimo. Jei tai drabužis, kurį ketinate nešioti tik kartą, išsinuomokite jį – dabar apstu drabužius nuomojančių įmonių. Tai ypač tinkama tokioms progoms kaip vestuvės ar vakarėliai (ypač teminiai), tačiau galite tai daryti ir paprastą dieną, nes taip nuolat galėsite jaustis, kad dėvite vis kažką naujo ir madingo. Dar vienas privalumas yra tai, jog galėsite paprasčiau priimti drąsius mados sprendimus – išeisite iš savo komforto zonos ir rasite tai, ką galbūt bijojote įsigyti.