Nors ir šventinis laikotarpis, visuomet pirmenybę teikite savo įprastiems, sveikiems valgymo įpročiams. Atėjęs šventinis laikotarpis dar nereiškia, kad turite pamiršti sveikus savo valgymo įpročius ir per daug atsipalaiduoti. Rytą pradėkite su šilta vandens su citrina stikline, mankšta ir sveikais pusryčiais.
Nekankinkite savęs, neleidžiant sau pasilepinti patiekalais, kurie taip skaniai atrodo ant šventinio stalo. Leiskite sau mėgautis viskuo, kuo tik norite, tačiau nedideliais kiekiais, saikingai. Nes neleidimas sau suvalgyti to, ko tuo metu trokštate, vėliau gali lemti persivalgymą arba vidinį nerimą.
Rinkitės sveikesnį variantą. Šventės metu visada būna daug įvairių patiekalų, todėl galimybė rinktis sveikesnį maistą taip pat yra. Pavyzdžiui, vietoje bulvių ar ryžių, rinkitės salotas, žalumynus ir daržoves. Vietoje keptuvėje ant riebalų kepto maisto – rinkitės ant grilio keptą maistą.
Nepadauginkite alkoholio. Šventės metu išgerkite ne daugiau 2-3 kokteilių. Rinkdamiesi kokį alkoholį gersite, venkite spalvotų gėrimų, geriausias variantas būtų degtinė su šviežiomis citrinų sultimis arba raudonas vynas. Ir žinoma – gerti daug vandens šventės metu.
Prieš atvykstant į šventę, užkąskite ko nors, turinčio daug baltymų. Tai gali būti virti kiaušiniai, žalios daržovės, graikiškas jogurtas, riešutai ar baltyminis kokteilis. Jeigu į vakarėlį atvyksite badaudami – „šlamšite“ viską iš eilės – kas vėliau sukels tikrai ne kokias pasėkmes.
Svarbiausia, nedarykite sau spaudimo, laikydamiesi griežtų savo maisto įpročių. Atsipalaiduokite maisto atžvilgiu, nesutelkite vien į tai savo viso dėmesio, tiesiog mėgaukitės švente!