Ką daryti, jei miegojote nenusivaliusi makiažo?

Views: 2

Pirmas žingsnis: kuo skubiau jį nusivalykite. Tai turėtų būti savaime aišku, tačiau nusivalykite makiažą iškart prabudusi. Pirmiausia valykite su makiažą valančia servetėle arba valančiu aliejuku, o tuomet nuplaukite priemonės ir makiažo likučius savo įprastu veido prausikliu. Jeigu nežinote, kokį prausiklį naudoti, sekite šiuos nurodymus:
• riebaluotai ar aknės kamuojamai odai naudokite prausiklį su salicilo rūgštimi, kuris nuvalys riebalų perteklių ir padės nušveisti negyvas odos ląsteles bei išvalys poras.
• Sausą odą būtinai valykite drėkinančiu prausikliu
• Jautriai odai nuvalyti rinkitės švelnų valomąjį pienelį, kreminį prausiklį ar micelinį vandenį.
Antras žingsnis: tepkite veidą toniku. Jis būtinas grąžinti Jūsų odai natūralų PH balansą. Naudokite toniką su alaviju, jei norite sumažinti paraudimą, su AHA rūgštimis, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles arba su ramunėlių ekstraktu, kuris padeda pagreitinti gijimą ir padeda išvengti randų nuo spuogelių atsiradimo.
Trečias žingsnis: palepinkite nuvargintą odą drėkinančia veido kauke. Dermatologai rekomenduoja drėkinti odą prieš naudojant bet kokias kitas priemones nuo aknės, nes jos dirgina odą, o ją prieš tai sudrėkinę, sumažinsite sudirgimo riziką.
Ketvirtas žingsnis: gydykite odą su aknės bakterijas žudančiomis priemonėmis. Ar kada girdėjote apie benzoilo peroksidą? Jis žudo aknės bakterijas ir atveria poras bei mažina odos uždegimą, todėl yra būtinas po to, kai naktį miegojote su makiažu, o Jūsų oda yra linkusi į aknę. Tačiau būkite atsargūs, nes jei šį produktą naudosite neteisingai, galite rimtai pakenkti savo odai. Kad išvengtumėte galimo odos išsausėjimo, ieškokite mažiau koncentruoto produkto (apie 2,5%). o jeigu Jūsų oda itin jautri ir negalite ant odos palikti tokio stipraus produkto, naudokite prausiklį su šiuo ingredientu.
Penktas žingsnis: drėkinkite odą. Užbaikite savo odos priežiūros rutiną stipriai drėkinančiu kremu. Jis atgaivins Jūsų odą ir sugrąžins jai spindesį.
Šeštas žingsnis: leiskite odai kvėpuoti. Paprasčiau tariant, nenaudokite makiažo mažiausiai ateinančias 12 valandų, o jeigu Jums būtina jį naudoti, rinkitės makiažo produktus iš vaistinės. Jeigu Jūsų oda yra riebi arba linkusi į aknę, makiažas, o ypač skystu pagrindu, gali sukelti spuogelių atsiradimą, todėl ieškokite pudros arba mineralinio makiažo pagrindo, žinoma, jei norite, galite rinktis ir skystą pudrą, tačiau rinkitės tokią, kuri yra pritaikyta aknės kamuojamai odai.
Septintas žingsnis: sekančią naktį naudokite nakčiai skirtą veido kaukę.