Tamsioji vasaros puse – uodai!

Visits: 0

Floridos universiteto profesoriai Jonathan Day ir James Logan teigia, kad kai kurie žmonės yra patrauklesni uodams už kitus, ir tam yra svari priežastis. Profesorių atlikti tyrimai parodė , kad tai gali būti užkoduota mūsų genuose, kitaip tariant – paveldima.
James Logan ir jo komanda, kad ištirti pagal ką uodai renkasi auką, nusprendė padaryti tris metus trukusį dviejų identiškų dvynių tyrimą ir sužinoti ar genai bei gyvenimo būdas turi tam įtakos. Jų tyrimai parodė, tai, kad mūsų įpročiai, maistas, kurį valgome ar kvepalai, kuriais kvepinamės, nevaidina didelės rolės uodams. Priešingai, pavyzdžiui uodų pateles traukia anglies dioksido kvapas, kurį žmonės skleidžia per savo poras. Pas uodų pateles yra anglies dioksido receptoriai, su kuriais ir randa savo auką. Kitas uodus pritraukiantis kvapas – tai pieno rūgštis. Žmonės, kurie reguliariai sportuoja, arba žmonės, kurių geresnė medžiagų apykaita, šį kvapą skleidžia labiau, todėl uodai juos puola daugiau.
Kad ir kaip bebūtų, nuo uodų apsisaugoti galime, naudodami nuo uodų skirtus purškalus ir vilkėdami lengvus, šviesius rūbus, taip suklaidindami uodų orientaciją.