Žiauri mados industrija

Views: 0

Įsivaizduokite, kad laukiate eilėje kastinge jau dvi valandas, apsuptas šimtų kitų modelių, tokių pat aukštų ir išvaizdžių kaip ir Jūs ir visi konkuruoja dėl to paties darbo. Ir vienintelė mintis, kuri Jums kirba galvoje – kad kiti modeliai būtų bent kiek žemesni už Jus ir užsakymas atitektų Jums.
Arba ruošiatės atrankai dizainerio drabužių kolekcijos pristatymui ir prieš tai, žinoma, atlikote visus savęs paruošimo darbus: lankėte sporto salę, maitinotės sveikai, griežtai prižiūrėjote mitybą, ėjote į visus kastingus, kad būtumėte kuo daugiau pastebėta, prieš projekto atranką pasidarėte šukuoseną ir makiažą, kuris kainavo tikrai nemažas išlaidas. Tačiau dizaineris nusprendė, kad Jūsų išvaizda yra netinkama projektui – argi tai nežiauru?
Tačiau modeliai yra „užsiauginę tokią storą odą“, kad jų mąstymas šiuo klausimu yra pozityvus: na ir kas, kad prarastas šis užsakymas, yra dar daugybė kitų užsakymų, kuomet vienos durys užsidaro, būtinai turi atsidaryti kitos. Nors modeliai ir turi turėti „užsiauginę storą odą“, tačiau vien storos odos jiems neužtenka, jie turi turėti ir tvirtas kulkšnis. Ir kalbant apie jų tvirtumą – jos tikrąją ta žodžio prasme turi būti kuo tvirtesnės. Juk modeliams dažniausiai tenka vaikščioti su labai aukštais bateliais, kartais net su milžiniškomis platformomis, todėl neretai nutinka „avarijų“.
Modeliai moterys privalo mokėti vaikščioti su aukštakulniais – tai yra būtinybė modeliams moterims. Ir vaikščioti jos turi lengvai, neparodydamos, kad tai daryti joms yra sudėtinga.
Dauguma yra matę modelius suklumpančius ar net nukrentančius einant podiumu. Net patyrusiems modeliams kartais nutinka tokia nemaloni situacija, nes ne visada modelių kulkšnys pajėgios atlaikyti tokią avalynę, kurią dizaineris liepia užsidėti modeliui. Suklupti vidury pasirodymo iš tiesų yra nemaloni situacija tiek modeliui, tiek dizaineriui, tiek visam pasirodymui.