Natūralus apšvietimas fotosesijos metu

Views: 1

Dažniausiai, jeigu fotosesija vyksta su natūraliu apšvietimu, ji prasideda nuo 8, 9 val. ryto, nes fotografas ir jo komanda turi prieš fotosesiją pasiruošti – nusistatyti kamerą tinkamai, apžiūrėti ir išsiaiškinti iš kur sklis apšvietimas, nes nuo to priklausys kokiu kampu ir kuriuo laiku reikės pradėti fotografuoti.
Žinoma, apšvietimo situaciją bet kada gali pasikeisti: apsiniauks, pradės lyti, rūkas. Tačiau, pradėjus fotosesiją prieš vidurdienį – duoda didesnį šansą išgauti geresnį natūralų apšvietimą.
Turbūt daugelį nustebins faktas, kad kada dangus yra debesuotas – tai yra pats geriausias laikas fotosesijai, nes tuomet nėra ryškių atspindžių ar šešėlių nuo saulės, dėl kurių reikėtų nerimauti. Todėl, kada yra debesuota, nereikėtų atšaukti fotosesijų, nebent lyja ar oro sąlygos yra tikrai netinkamos fotosesijai.
Ne vienam fotografui nepatinka situacija, kada fotosesija prasideda per vėlai, taip netenkant geriausio natūralaus saulės apšvietimo. Tai verčia fotografus skubėti fotografuoti, o tai atsiliepia nuotraukų kokybei.
Yra laikas, kada ir vakare natūralus apšvietimas yra tinkamas – tai saulėlydis, kada mėnulis kyla o saulė leidžiasi. Tačiau pagauti šitą momentą taip pat yra nelengva, tačiau būtent per saulėlydį išeina patys gražiausi kadrai.
Galbūt nėra labai smagu keltis iš pačio ryto tiek fotografui, tiek modeliui, tačiau, jeigu norite išgauti gerą natūralų apšvietimą, reikės pasiaukoti. Todėl modeliams prieš fotosesijas patariama anksti eiti miegoti, kad anksti atsikėlus, nesimatytų nuovargio ženklų ant veido.