STILEIVOS ATMINTINĖ

Deja, ne kiekviena stileiva daug dėmesio skiria tinkamai savo mylimų drabužių priežiūrai. O vertėtų. Juk svrbu ne tik tinkamai dėvėti, bet ir prižiūrėti rūbus, norint, kad jie ilgiau atrodytų puikiai.

Juk žinai, kad skirtingi drabužiai reikalauja ir skirtingos priežiūros, o netinkamai prižiūrimi greitai praranda formą ar spalvą. Pavyzdžiui, šilkiniai drabužiai prižiūrimi visai kitaip nei vilnoniai, o pastarieji kitaip nei medvilniniai….

Taigi, norint visada atrodyti puikiai ir neišleisti krūvos pinigų naujiems drabužiams, pirmiausiai išmok su jais tinkamai elgtis. Štai keli patarimai.

1. Atkreipk dėmesį į audinius, iš kurių pasiūti drabužiai. Dažniausiai žiūrime į spalvas, raštus, galvojame kokiai progai tinka vienas ar kitas rūbas, o apie audinius net nesusimąstome. Reikėtų viską apversti aukštyn kojomis ir pirmiausia žvilgtelėti į etiketę, iš kokių medžiagų drabužis yra pasiūtas. Turėtum žinoti, kad sintetika labiau nei kitos medžiagos skatina prakaitavimą ir dažniau alergizuoja odą. Viskozė sutvirtina ir išlaiko drabužių formą, mažina tikimybę išsitampyti.

2. Skaityk drabužių etiketes, kad žinotum kokia priežiūra reikalinga kiekvienam tavo rūbui. Būtent etiketėje nurodyti ženklai tau pasakys kaip skalbti, džiovinti ar lyginti drabužius. Auksinė taisyklė tinkanti visiems audiniams – neleisk dėmei pridžiūti. Odai prižiūrėti reikia specialių priemonių, bet jei neturi jų po ranka, tiks ir paprastas kietas trintukas. Šilką, vilną, atlasą ir dažytą medvilnę iš karto pasiryžk skalbti rankomis. Skalbiant drabužius rankomis niekada jų nemirkyk , tai sutrumpina drabužio tarnavimo tau laiką.

3. Trumpi ir efektyvūs patarimai:

3.1. Jei neturi laiko ar noro lyginti medvilninių drabužių, supurkšk juos vandeniu ir palik kabėti ant pakabos per naktį, ryte atsikėlusi rasi juos tarsi ką tik išlygintus. Šis patarimas jokiu būdu negalioja šilkui!

3.2. Jei neturi laiko skalbti šiltus vilnonius drabužius, tau pagelbės drėgnas, tankus drabužių šepetys. Iššukuok juo drabužį ir palik trumpam ant pakabos, kad išdžiūtų. Žinoma, jei drabužis dėmėtas, šis būdas nepadės, bet kitais atvejais – verta išbandyti.

3.3. Baltas trintukas – puikus pagalbininkas valant verstos odos batus. Tik trinti reikia atsargiai ir švelniai, kad nepažeistum odos, o taip pat nesirink spalvoto trintuko, tik baltą.