Ne visada modeliams yra sumokama pinigais už darbą

Views: 1

Tai nereiškia, kad modeliai turi dirbti už dyką – tai būtų apgaudinėjimas jų atžvilgiu. Netgi nepatyrę nauji modeliai turi gauti vienokią ar kitokią kompensaciją už savo darbą. Nes kiekvienas turi nuo kažko pradėti, kad įgauti patirties, todėl nauji modeliai turi gauti kompensaciją, tačiau nereikėtų, bent jau pradžioje, reikalauti didelės kompensacijos.
Pirmiausia naujokai modeliai turi sudalyvauti keliose bandomosiose fotosesijose, projektuose, kuriuose neturėtų tikėtis didelio atlygio. Ir tuomet, kai jau bus sukurtas stiprus modelio portfolio ir klientai modelį pasirinks apmokamai fotosesijai, tuomet modelis įgaus savo kaip modelio patikimumą ir galės reikalauti didesnio užmokesčio.
Būna atvejų kai modeliui yra pasiūloma puiki fotosesija – nusifotografuoti žurnalui, žymios įmonės reklamai, tačiau už tai piniginio atlygio užsakovai neduoda. Mainais jie siūlo profesionalias fotosesijos nuotraukas, tam tikrų prekių nemokamai, kurias modelis reklamuotų ir kas svarbiausia – patirtį.
Yra daugybė kompensacijos formų ir, jeigu modelį tenkina klientų siūloma kompensacija, tuomet modelis būtinai turi sutikti. Kartais klientai modeliui pasiūlo gerą valandinį užmokestį už fotosesiją, tačiau nesuteikia kitų kompensacijų, pavyzdžiui, neduoda nuotraukų. Arba pasiūlo mažesnį atlygį, tačiau sutinka duoti nuotraukų kopijas. Kiekvienas modelis gali rinktis individualiai kas jam svarbiau ar didesnis atlygis ar šiek tiek mažesnis, tačiau su nuotraukomis, kurios gali labai modeliui būti naudingos ateityje.
Tardamasis naujokas modelis su klientais dėl kompensacijos, turėtų „neperlenkti lazdos“. Nereikalauti didesnės kompensacijos, nei siūlo patys klientai, nes tai gali pakenkti pačiam modeliui ir klientai jį paprasčiausiai pakeis kitu modeliu. Šis patarimas yra skirtas ne tik naujiems modeliams, bet ir laisvai samdomiems.
Už tai, kad modelis gaišta savo laiką ir energiją, jam turi būti atlyginama kokia nors kompensacijos forma. Laisvai samdomi modeliai, kurie turi daugiau patirties modeliavime, gali reikalauti mažesnio atlygio ir fotosesijos nuotraukų kopijų. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kiek modelis turi patirties ir kokie yra užsakovai – kokią kompensaciją modeliui jie gali sau leisti.