Kas yra laisvai samdomas modelis?

Views: 3

Norint būti laisvai samdomu modeliu reikia milžiniško pasiryžimo ir daug sunkaus darbo. Tą akimirką, kai nusprendi būti pati save atstovauti, esi visiškai atsakinga už sako karjerą. Tau ne tik reikia turėti to, ko tikimasi iš modelio (išvaizda, asmenybė, gebėjimas pozuoti bei eiti podiumu), bet ir turi būti savimi pasitikinti tiek, kad galėtum įeiti į kambarį ir parduoti save, būti puikaii organizuotai ir, labai svarbu, turėti verslų mąstymą. Turėsi be perstojo stengtis susiekti su klientu, telefonu, elektroniniu paštu ar vykti į darbo vietą, turėti portfolio bei visus reikamius dokumentus. Iš pradžių neturėsi nieko, kas tave galėtų rekomenduoti, todėl tau labai svarbus pirmasis įspūdis, kurį sudarai atėjusi į susitikimą.

Visa tai gali skambėti labai gąsdinančiai ir gali atrodyti, kad neši per daug atsakomybės ant savo pečių – taip ir yra, tačiau būti laisvai samdomu modeliu apsimoka. Tu valdai kada dirbsi, su kuo dirbsi ar kokio tipo modelis būsi. Taip pat esant laisvai samdomu modeliu visas atlygis tenka tau, nes modelių agentūros pasiima tam tikrą procentą tavo pajamų.

Turėtum realiai žiūrėti į situaciją – iš pradžių modelio darbas gali būti ne tavo pagrindinis, todėl dairykis kitos veiklos – darbo, kurį mėgsti, lanksčiu grafiku, tapk blogere ar stiliste, rašytoja. Suderinti kelias veiklas vienu metu yra gana sudėtinga, bet atradus sėkmę visa tai atsiperka.

Nepamiršk rūpintis savo saugumu. Prieš vykdama į fotosesiją pranešk kam nors, kur vyksti ar pasiimk draugę kartu su savimi. Taip pat prieš fotosesiją patikrink fotografo ar įmonės informaciją. Netikriems fotografams lengva pasislėpti už kompiuterio ekrano ir ieškoti modelių, todėl pasikliauk savo nuojauta ir informacija, kurią gali rasti apie tą žmogų.