Kartais modeliams tenka nutraukti karjera dėl pinigų stygiaus

Views: 2

Tačiau, jeigu kas nors jiems papasakotų prieš pradedant modelio karjerą kaip smarkiai jiems teks aukotis dėl šios karjeros arba kokios piniginės išlaidos jų laukia – tikriausiai daugelis dar viską gerai apsvarstytų. Daugelis modelių yra priversti baigti savo modelio karjerą, nes per mažai uždirba, nors dirba tikrai sunkiai ir daug, tačiau kartais to užmokesčio neužtenka net maistui. Ir, jeigu modeliui dar tenka keliauti darbo tikslais ir išlaidų nepadengia klientai – visas išlaidas turi pasidengti pats modelis, todėl dažnai atsitinka taip, kad modelio uždarbis nepadengia net modelio darbo išlaidų, ką jau kalbėti apie asmeninius. Taigi, kas būtent priveda jaunus modelius prie tokių tragiškų situacijų?
Modelio būstas. Dažnai pačios modelių agentūros aprūpina modelį būstu tuo metu, kada modelis dirba. Modelių agentūra apmoka modelio apgyvendinimo išlaidas. Tačiau būna ir taip, kada modelių agentūra tik suranda modeliams pigią apgyvendinimo įstaigą, už kurią mokėti turi patys modeliai. Tame būste tikrai nebūna taip, kaip kartais rodo filmuose – modeliams tikrai netenka gyventi kartu su savo geriausiomis draugėmis prabangiuose modelių „rūmuose“. Realybė yra kur kas baisesnė. Dažniausiai tuose modelių apgyvendinimo namuose, gyvena kambaryje po 8 merginas, kurios miega dviaukštėse lovose, dalinasi viena vonia ir tualetu. Visa šitą modeliai kenčia, norint sutaupyti išlaidas.
Portfolio. Portfolio yra modelio „duona ir vanduo“. Be portfolio modelis niekas. Jis negali nei lankytis modelių atrankose, nei būti atrinktiems klientų kažkokiems projektams, jie netgi negali priklausyti modelių agentūrai, neturėdami portfolio. O susikurti portfolio modeliui, kuris dar neturi daug patirties modeliavime – yra pakankamai brangu. Modelių agentūros mielai sukurs modeliui portfolio, tačiau tikrai ne už dyką. Jos arba paima iš modelio užmokestį už tą portfolio arba išskaičiuoja užmokestį iš būsimų modelio užsakymų.
Vėluojantis modelio atlygis. Tikrai dažnai nutinka situacijų, kuomet modeliai, ypatingai išvykę dirbti į kitą šąlį, labai ilgai laukia arba apskritai nesulaukia už darbą jam priklausančio atlygio. Klientai pasiteisina prikišdami, kad modelis išeikvojo visą atlygį apgyvendinimui, maitinimui ir kitoms savo reikmėms ir modelis lieka pagautas.