Kaip žinoti grožio produkto galiojimo laiką

Views: 13

Kaip atpažinti kada baigėsi grožio produkto galiojimo laikas. Daugelis grožio produktų ilgainiui nustoja galioti, tačiau tai priklauso nuo to tokių veiksnių kaip produkto ingredientai, produkte esantys konservantai ir antioksidantai, taip pat pakuotė bei kur laikysite savo produktus. Tačiau jei jums labiau patinka grožio produktai iš natūralių medžiagų, turite žinoti, jog tokių produktų galiojimo laikas baigiasi greičiau dėl konservantų trūkumo.

Pirmiausia, galiojimo laiką galite patikrinti ant produkto pakuotės esančio nedidelio indelio logotipo, kuriame yra parašytas laikas, kiek laiko produktas galioja. Jei logotipo nėra, ant produkto indelio turi būti atspausdintas galiojimo laikas, panašus į tokį, kurį galime matyti ant produktų pakuočių maisto parduotuvėje.

Jei nėra datos, viskas gerai. Dažnai ant makiažo priemonių galima nerasti galiojimo laiko, tai priklauso kur grožio produktas yra pagamintas. Jei nerandate etiketės, mes jums pateikiame bendrą gidą apie grožio produktų galiojimo laiką:

Visus biraus pavidalo produktus išmeskite po 2 metų naudojimo; lūpų dažus, lūpų blizgesius ir kvepalus po 12 mėnesių po atidarymo; drėkinamuosius produktus, skystąsias pudras, aliejus, serumus, apsauginius kremus nuo saulės išmesti po 6 mėnesių nuo atidarymo; tušą bei skystą akių pieštuką išmesti po 3 mėnesių nuo atidarymo. Tačiau jei vis dar nesate tikri, išmeskite visus neatidarytus produktus po 3 metų, o atidarytus produktus po 6 mėnesių.

 

Taip pat galite patys išbandyti produktus norėdami įsitikinti, ar jų galiojimo laikas yra pasibaigęs. Pasibaigusį galiojimo laiką galima atskirti iš trijų pagrindinių kriterijų: spalvos, konsistencijos ir kvapo. Pirmas ženklas, kuris įrodo, jog produkto galiojimo laikas yra pasikeitusi produkto spalva. Pavyzdžiui, kvepalai tampa geltoni. Antras ženklas yra konsistencija. Dažnai baigusių galioti produktų, pavyzdžiui skystos pudros konsistencija pasidaro tiršta, jos formulė atsiskiria, spalva pasikeičia. Trečias ir didžiausias ženklas yra kvapas. Gaminio, kurio galiojimo laikas bus pasibaigęs kvapas bus toksiškas ir aitrus. Pagal šiuos rodiklius galėsite patys įvertinti jūsų turimų produktų galiojimo laiką ir taip naujais pakeisti tuos, kuriems laikas sakyti sudie.