Kaip paversti savo pertraukos metus gyvenimą keičiančią patirtimi

Visits: 0

Savanorystė: socialiai sąmoningiems, bendruomeniškai mąstantiems merginoms ir vaikinams, kurie pastaruosius ketverius metus buvo užimti darydami namų darbus, gap year gali būti ideali galimybė prisidėti prie įvairių organizacijų veiklų bei jų plitimo. Savanorystė gali būti puikus gyvenimo būdo kūrėjas jauniems žmonėms, kuriems dar gali trūkti konkrečios darbo patirties.

Daugelis studentų taip pat nusprendžia savanoriauti užsienyje, suteikdami jiems galimybę prasmingai pajusti įvairias kultūras, ugdyti užsienio kalbos įgūdžius ir užmegzti ryšius su žmonėmis iš įvairių pasaulio kampelių ir taip praplėsti savo draugų ratą.

Darbo patirtis: Daugelis mokinių, kurie pabaigė vidurinę mokyklą išeina į platųjį pasaulį be darbo praktikos. Jie mokykloje mokosi įgūdžių ir pamokų, kurie teoriškai yra skirti pritaikyti darbo vietoje, tačiau jie neturi galimybės profesionaliai pritaikyti šių įgūdžių, kol ateina laikas kreiptis į praktikos vietas, į kurias šiomis dienomis yra sunku patekti.

Taigi pertraukos metai gali būti auksinė galimybė mokiniams ar studentams įgyti darbo patirties dirbant įvairius darbus. Taip pat skiriant daugiau dėmesio domėjimuisi specialybėmis, kurios tiktų ir patiktų mokiniui ar studentui, jog laikui bėgant tai taptų jų ateitimi ir pragyvenimo šaltiniu bei aistra.

Kelionės: Laisvi metai, tarsi nauja galimybė atrasti ne tik save ir suprasti kuo Jūs norite, bet ir pasaulio tyrinėjimas. Tai puikus šansas pakelti sparnus ir vykti ten, kur dar nebuvote. Keliavimas į skirtingas šalis padės suprasti ir pažinti kiekvienos šalies kultūras bei tradicijas, taip pat galbūt atrasite save kitokioje aplinkoje ir tai padės suprasti kas gi iš tiesų esate ir kuo norite tapti. Viskas priklauso tik nuo Jūsų.

Asmeniniai projektai: pradedantiems atrasti save, tarpiniai metai yra svajonės išsipildymas. Ar visada norėjote pradėti savo verslą? Parašyti savo romaną? Tarpiniai metai yra Jūsų galimybė, ir būtent ją reikia ir išnaudoti. Tam reikia atsidavimo, drausmės ir sunkaus darbo, tačiau tai, ką pasieksite per savo gap year, tai gali nulemti ateities žingsnius visam likusiam gyvenimui, atskleisti aistras ir interesus, kurių net nežinojote, kad juos turite. Nėra „teisingo“ būdo kaip ir kada turite pasiimti gap year; galų gale, jūsų tarpiniai metai tarp mokyklos ir universiteto, yra tai, kaip juos išnaudosite.