1. Dažnai pasitaiko situacija, kad žmogus pradeda stresuoti, neva svoris krenta per lėtai, o tai iššaukia organizmo atsaką – jis pradeda kaupti atsargas. Dėl tokių dalykų neverta jaudintis, juk mūsų svoris nuolat svyruoja tam tikrame intervale, pavyzdžiui, vakare sveriame šiek tiek daugiau nei ryte. Todėl neverta nerimauti ir alinti organizmo, nes tai teigaimų rezultatų neduoda.
2. Žiūrėkite kiek ir ko suvalgote. Dar geriau, ne tik stebėkite, bet ir rašykite. Kartais taip susikoncentruojame į sportą, kad visai pamirštame pakoreguoti savo maisto racioną ir valgome viską kas tuo metu po ranka.
3. Rinkitės maistą, kuriame gausu baltymų. Baltymai sumažina norą užkandžiauti, suteikia sotumo jausmą ir greitina medžiagų apykaitą. Jie labai svarbūs stengiantis sulieknėti.
4. Nevalgykite per daug. Žmonės dažnai nesubalansuoja mitybos ir suvartoja daugiau kalorijų nei reikėtų. Manai, tu taip nedarai? Pagalvok, ar nebūna taip, kad valgai skubėdamas ir tik vėliau pajauti, kad persivalgei ar pabaigi visą porciją, kad ištuštintum lėkštę, nors jau jautiesi sotus… Nereikėtų taip elgtis.
5. Svarbu ne tik maisto kiekis, bet ir kokybė. Tavo valgomas maistas turi būti visavertis, jis ir suteikia sotumo jausmą, bei yra naudingas, nes jame gausu vitaminų ir mineralų, reikalingų tavo organizmui kievieną dieną.
6. Reikia pasirinkti, koks sportas jums tinka, jei ketinate mesti svorį. Į jūsų sporto programą būtina įtraukti tvirtinimo pratimus, nes jie aktyvina riebaliukų deginimą, o tuo tarpu ir pagreitina svorio metimą.
7. Persivalgymas – tikriausiai dažnaiusiai pasitaikanti klaida metant svorį. Nesvarbu, ar persivalgei sveiko ar nesveiko maisto. Porcijas reikia riboti. Mitas, kad sveiko maisto galima valgyti bet kiek, nes jis netrukdo mesti svorio.
8. Pradėjote sportuoti, bet visiškai pamiršote paprastas kasdienines veiklas. Po sporto taip pavargstate, kad ėjimą pakeitė važiavimas, o aerobika iš viso liko kažkur praeityje? Be reikalo, elementarūs ir nesudėtingi pratimai taip pat reikalingi.
9. Patys sau kenkiate gerdami gėrimus, kuriuose gausu cukraus. Tai trukdo ne tik svorio metimui, bet ir visai organizmo savijautai. Atsisakykite ar sumažinkite tokių gėrimų kiekius. Ir visai nesvarbu, ar tai gaivieji gėrimai, ar sultys, ar cukrus kavos / arbatos puodelyje…
10. Leiskite sau atsiplaiduoti ir išsimiegoti. Esant miego trūkumui, riebalai pirmiausiai pradeda kauptis ant pilvo ir klubų, apie svorio metimą nelieka nė kalbos.
11. Galbūt jūsų problema yra per daug angliavandenių turintis maistas? Angliavandeniai yra ta medžiaga, kuri bene labiausiai trukdo svorio metimui, tad reikia kiek galima jų atsisakyti.
12. Užkandžiaujate dažniau negu reikia? Teiginys, kad valgyti reikia po mažai, bet dažnai, dažniausiai nepasiteisina. Pabandyti verta, bet stebėkite save, kad dažnos porcijos būtų atitinkamo dydžio, o ne okios, kaip valgant įprastai.
13. Nepamirškite išgerti pakankamai vandens. Nors yra nemažai literatūros nurodančios tikslų reikiamo išgerti vandens tūrį, vis gi reikėtų paskaičiuoti kiek konkrečiai jums jo reikia per parą. Formulė labai paprasta – 0,03l. Vienam kilogramui jūsų svorio, tai reiškia, kad svorį reikia padauginti iš koeficiento 0,03 ir sužinosite, kiek vandens reikėtų išgerti per parą.
14. Jokiu būdu nepiktnaudžiaukite alkoholiu. Alkoholio vartojimas kenkia norint numesti svorio, nes skatina apetitą ir lėtina medžiagų apykaitą. Be to, yra dar daug priežasčių, kodėl jo vartojimas iš viso yra nepatartinas.
15. Įsiklausykite į savo kūną ir jo supraskite ko jis nori. Viską galima suderinti, tik reikia aiškiai apibrėžti ką ir kada daryti yra teisinga. Kai apima noras valgyti – valgykite, tik lėtai, pasimėgaudami maistu ir patys pajusite, kaip apims sotumo jausmas. Taip pat pasistenkite valgyti tam skirtose vietose, o ne prie komoiuterių ar televizorių…
16. Gal jūs turite sveikatos problemų ir nė nesusimąstote, kad būtent jos jums trukdo padailinti kūno formas? Prieš pradedant mesti svorį, pasitikrinkite savo sveikatą, nes kai kurie sutrikimai, pavyzdžiui, skydliaukė, svorio metimo procesą labai apsunkina.
17. Ypač paplitusi problema Amerikoje – priklausomybė nuo greitai paruošiamo maisto. Jei manai, kad ir tu priklausai šiai grupei, kreipkis į mitybos specialistus arba psichologus, nes tokias problemas irgi reikia gydyti.
18. Manote, kad badavimas yra puikus pasirinkimas svoriui mesti. Netiesa. Organizmas pajautęs maisto stygių, pradeda kaupti atsargas. Žinoma, iš pradžių svoris kris ir gana greitai, bet paskui gali kilti atvirkštinis efektas – svoris pradės augti.
19. Jūsų požiūris į kūno linijas yra ne ką mažiau svarbus nei pats svorio kritimas. Gal jums net nereikia, kad svoris kristų? Gal tik reikia padailinti kūno proporcijas? Prieš imantis veiksmų reikia apsispręsti, ko iš tikrųjų norime pasiekti.
20. Nerikia galvoti, kad svarbiausia yra dieta. Jos neveikia, jei nesiimama nieko daugiau, jos tik alina organizmą. Norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, nebijokite pasikonsultuoti su specialistais, jie tikrai patars tai, kas geriausia tinka būtent jums.