5 KLAIDINGOS NUOMONĖS APIE DIETAS

Views: 0

Kai kurios taisyklės, kalbant apie dietas, yra ne tik kad neveiksmingos, bet net gi ir klaidingos. Pateikiame dažniausiai pasitaikančius mitus, kurie klaidina daugybę sulieknėti bandančių žmonių.

DAUGIAUSIAI SVORIO NUMESI MAŽIAUSIAI VALGYDAMAS
Visiškai neteisinga nuomonė. Kai organizmas gauna labai mažai maisto, jis pradeda kaupti kalorijas atsargai. O daugelis mano atvirkščiai. Iš tiesų, vėl pradėjus maitintis normaliu režimu, svoris grįš su kaupu, t. y. Priaugsi daugiau nei numetei. O blogiausia yra taip, kad šis klestintis mitas labai alina organizmą.

MAŽAS ŠOKOLADUKAS GALI BŪTI TARSI SAVĘS PASKATINIMAS AR APDOVANOJIMAS
Šokoladuose gausu cukraus ir riebalų, tad net ir maži šokoladiniai batonėliai neturėtų būti naudojami palepinti save po kažkokio asmeninio pasiekimo (pavyzdžiui, savaitės sveiko maitinimosi). Vietoj šokoladinių batonėlių verčiau rinkis riešutus ar vaisius, kurie organizmuo atneš tikrai daugiau naudos už šokoladus.

NERIEBAUS MAISTO GALIMA VALGYTI KIEK NORI, NES JIS „NEINA Į KŪNĄ“
Neriebus dar nereiškia nekaloringas. Kartais tie produktai, kuriuose nėra riebalų būna dar kaloringesni, nes dažniausiai juose gausu cukraus ir kitų saldiklių. Saldaus maisto žmogus suvartoja daugiau nei riebaus, kadangi riebalai greičiau suteikia sotumo pojūtį. Todėl reikėtų gerai paskaičiuoti, kuris maistas mums duoda daugiau kalorijų.

VISKAS IŠ GREITO MAISTO RESTORANŲ TUKINA
Nors dauguma ten gaminimų patiekalų tikrai riebūs, bet galime rasti ir neblogų variantų. Pavyzdžiui, sumuštinis su vištiena tikrai turės mažiau kalorijų nei didelė porcija kepsnių su įvairiais padažais prabangiame restorane. Daugelio pamėgtos picos taip pat nėra toks blogas pasirinkimas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, tereikia žinoti patarimus jas renkantis: plonapadės picos su vištiena ir be sūrio, o taip vegetariškos yra kone geriausias pasirinkimas.

VISAS SALOTAS GALI VALGYTI BE BAIMĖS PRIAUGTI SVORIO
Jei kalbame apie daržovių salotas (geriausiai, šviežių) pagardintas lengvu padažu iš citrinos sulčių ar graikiško jogurto, tada taip, jose kalorijų nedaug. Bet jei kalba pasisuka apie apetitą žadinančias salotas su daug riebaus padažo (majonezo, aliejaus..) ir dar daugiau sūrio, tai jau tikra kalorijų bomba, kurią geriau apeiti iš tolo.