Susipažinkite su modeliu, kuris skatina žmones kalbėti apie jų psichologines ligas

Views: 1

Modelis teigia, kad vienas iš penkių amerikiečių serga šia liga, tačiau jie negali apie tai šnekėti, nes nežino kaip tai padaryti. Drazan šią kompaniją įgyvendinti paskatino jos sesers savižudybė. „Mano sesuo sirgo psichologine liga ir dėl to nusižudė. Aš norėjau su ja pasikalbėti, jai padėti, bet bijojau pasakyti ką nors ne taip, todėl tylėjau…“,- pasakojo Drazan. Modelio teigimu tai ir buvo jos didžiausia klaida, – „nereikėjo man tylėti“. Po sesers mirties Drazan kilo mintis sukurti internetinį puslapį, kuriame panašaus likimo žmonės galėtų dalintis savo išgyvenimais ir mintimis. Modelis skatino juos tai daryti, papasakodama savo karčią patirtį su sesers mirtimi.
Naujausias modelio projektas – „Čempionų mokslas: Stigmos menas“ internetinis puslapis, kurį kurti padėjo Amerikos organizacija „Menatl health America“ ir meno fondas „PeaceLove“. Puslapyje yra teikiama tiek mokslinė informacija apie biologinius psichologinių ligų faktorius, tiek puslapio lankytojai gali dalintis savo mintimis. Pasitelkę savo fantaziją ir kūrybą, žmonės čia gali išreikšti savo mintis rašydami eilėraščius, keldami vaizdo įrašus, nuotraukas ar piešinius. Drazan tikslas, kad šiame puslapyje žmonės galėtų laisvai bendrauti psichologinių ligų tema ir nesijaustų už tai teisiami. „Menas yra tarsi triukas, padedantys žmonėms, turintiems psichologinių problemų, prabilti apie jas, išreiškiant savotišku menu. Gražuolės tikslas padėti žmonėms suprasti, kad kalbėtis apie jų psichologinę būklę reikia taip pat lengvai nesivaržant, kaip jie kalba apie savo fizinę sveikatą.
Jau mėnesio pabaigoje, Drazan internetinis puslapis sulaukė daug paramos iš įvairių organizacijų, tai modeliui suteikė daug vilties ateities planams. Be abejo, modelis žino kiek dar sunkaus darbo jos laukia, bet pirmasis, sunkiausias žingsnis jau žengtas.