Modeliu tapusi vilnietė nustebino net Paryžių

Views: 3

Teisininkė Valerija Račelienė (79 m.) dabar kiek įmanydama mėgaujasi tuo, kam jaunystėje nebūtų pasiryžusi. Savęs gražia nelaikiusi moteris išmėgino fotomodelio darbą, o rezultatas pranoko jos lūkesčius. Dailus makiažas ir valiūkiška šukuosena neliko nepastebėti – Valerijos nuotraukos pasiekė net Paryžių.

 

Prancūzijos sostinėje įsikūrusi tarptautinė grimo ir vizažo akademija „SLA Academy“ vilnietės V.Račelienės nuotraukas eksponuoja tinklalapyje kaip pavyzdinį modelį. Kad sulaukusi tokio solidaus amžiaus bus pristatoma kaip grožio etalonas, Valerija nebūtų nė susapnavusi, nes ilgus gyvenimo metus jai buvo šykštima komplimentų. Be to, ir pati moteris nesijautė gražuolė.

 

Vyras peikė išvaizdą

Kad ji per liekna ir negraži, buvo sakęs ir Valerijos vyras. Dabar našlė mano kitaip – šiuos žodžius šviesaus atminimo sutuoktinis galėjo ištarti nebent iš pavydo. Galbūt jis baiminosi, jog žmoną kas nors galėtų nuo jo nuvilioti, todėl ir menkino jos žavesį. Tačiau ir pati Valerija visada labiau vertino ne išorinį, o vidinį žmogaus grožį. Savo išvaizdai skirti daug dėmesio ši moteris neturėjo nei noro, nei laiko. Net kai tapo vizažo meistre dirbančios konkurso „Mis Lietuva 2010“ nugalėtojos Gritės Maruškevičiūtės-Tamošiūnės modeliu, V.Račelienė neužsibūna gražindamasi prie veidrodžio.

Senjorės grožio receptas paprastas – Valerija rytą veidą prausia muilu ir šiurkščia kempinėle, jokio kremo netepa – nenori, kad oda susiriebaluotų. Moteris nesinaudoja kosmetikos priemonėmis, išskyrus lūpų dažus. „Kadangi mano širdis jau nemažai metų varinėja kraują ir šiek tiek pavargusi, lūpos pastaruoju metu būna pamėlusios“, – priežastį, kodėl prieš eidama iš namų neryškiai pasidažo rožinės spalvos lūpų dažais, nurodė natūralaus grožio puoselėtoja. Valerija niekada nesilakavo nagų, neturi ir manikiūro įrankių rinkinio. Tačiau tokio rinkinio ir neprireikia, nes nagus ir odeles apie juos apsikarpo paprastomis žirklutėmis.

Pasinerti į grožio ritualus ir jais mėgautis Valerija ir anksčiau neturėdavo kada, nes daug dirbo, o atostogos prabėgdavo Dzūkijoje likusioje tėvo ir pamotės sodyboje, kurioje teko ravėti daržus, skaldyti ir krauti malkas. Dirbant juodus darbus nė minties nekildavo apie manikiūrą ar makiažą. Grožio procedūrų neišlepinta moteris ir dėl bėgančių metų, ir dėl veide atsirandančių naujų raukšlių neišgyvena, mat ji nebijo senti.

 

Mėgsta švęsti gimtadienius

Skirtingai negu kiti senjorai, Valerija mėgsta švęsti savo gimtadienius. Kitąmet balandžio 28-ąją vizažo modelis švęs 80 metų sukaktį ir tikisi, kad iki tol dar pozuos kokioje nors fotosesijoje. Ir kaip įprastai gimtadienio proga Valerija žada skanauti torto, pakelti šampano taurę, netgi jeigu niekas ir neprisimintų tos datos. Ne kartą yra buvę, kad gimimo dieną niekas nepaskambino, tačiau Valerija nenuliūdo. „Pati sau galiu susikurti mažą šventę, net jeigu niekas ir nepasveikina. Bet įprastai būna staigmenų, nes kas nors prisimena ir užsuka“, – patikino pašnekovė.

Ji tądien visada būna pasirūpinusi skanėstų ir šampano, ir jei netikėtai į namus kas nors užsuka, moteris ištraukia vaišes: „Gėrimais nepiktnaudžiauju. Šampano taurę pakeliu dukart per metus – savo gimimo dieną ir švenčiant Naujuosius. Tai man didžiausios šventės.“

Pastaruoju metu Valerijos kasdienybė įgijo daugiau šventiškų spalvų, nes moteris tik neseniai pasijuto esanti graži. Tai atskleidė prieš pusantrų metų surengta „SLA Academy Vilnius“ fotosesija. Kol buvo kuriamas makiažas, šukuosena ir fotografuojama, Valerija šioje grožio oazėje praleido daugiau nei pusdienį, tačiau nejuto jokio nuovargio. Senjorė patikino, kad jautėsi gerai todėl, nes aplinka buvusi maloni. Grožio kūrėjos su ja bendravo pagarbiai ir maloniai, atokvėpio metu buvo pasiūlyta arbatos, patiekti pietūs. Du anūkus turinti močiutė tąkart jautėsi tiesiog gerai praleidusi laiką. „Norėjosi ilgiau pabūti su tuo makiažu. Atrodžiau gražiau negu įprastai. Bet mano širdyje jau buvo įaugęs kitoks jausmas. Makiažas – dirbtinis grožis, jis primestas, ne mano. Tai trumpalaikis grožis, ir man jo nereikia. Kadangi tai buvo fotosesija, mielai pažaidžiau ir po to viską nusiploviau“, – šypsodamasi apie grožio kūrimo užkulisius pasakojo Valerija.

Fotosesijos rezultatas V.Račelienę privertė pripažinti, kad jos išvaizda nepriekaištinga. Tačiau kukli garbingo amžiaus moteris šito nelinkusi sureikšminti ir su artimaisiais ar draugėmis savo sėkmės neaptarinėja. Vienturtis sūnus motinai po fotosesijos tik užsiminė, jog visa tai, ką ji daro, yra gerai. „Dėl šios fotosesijos mano gyvenimas finansiškai niekaip nepasikeitė, už darbą buvau tik pavaišinta. Tai buvo vienkartinis bandymas, kaip supratau, žaidimo forma“, – šyptelėjo V.Račelienė, kartais menininkams sutinkanti pozuoti ir už ačiū.

 

Pastebėjo neatsitiktinai

Senjorė grožio kūrėjų buvo pastebėta dėl to, kad jau kiek laiko yra užsiregistravusi vienoje modelių ir aktorių atrankos agentūroje. Kai „SLA Academy Vilnius“ ieškojo brandaus grožio modelio, neatsitiktinai buvo pasiūlyta aštuntąją dešimtį bebaigianti teisininkė. Ji anksčiau ne kartą dalyvavo Lietuvoje sukurtų kino juostų masinių scenų filmavimuose. „Kai išėjau užtarnauto poilsio ir gavusi pirmą pensiją ją per dvi savaites išleidau, neturėjau kur dingti. Žinodama, kad esu negraži, išdrįsau per savo įsitikinimus peržengti – paskambinau į tuometę Lietuvos kino studiją ir pasiteiravau, ar nereikia darbininkės, tai yra statistės. Bijojau sakyti, kiek man metų, prasitariau, kad esu vyresnio amžiaus. Išgirdau teigiamą atsakymą: „Labai reikia, ar galite rytoj ateiti?“ – prieš 20 metų žengtą žingsnį į kino pasaulį prisiminė V.Račelienė.

Valerija dalyvavo daugiau nei dvidešimties filmų masinių scenų filmavimuose. „Pirmiausia buvo „Velnio aritmetika“, po to „Dievų miškas“, „Nepasotinamieji“, „Hunas Atila“, – įsimintinas kino juostas, kuriose filmavosi, vardijo V.Račelienė. Tačiau kai filmai išvysdavo dienos šviesą, pasitaikydavo, kad kai kurios masinės scenos būdavo iškerpamos. Jei kino teatro ekrane Valerija savęs ir neišvysdavo, labai nenuliūsdavo, nes už darbą jau būdavo sumokėta. Atlygis ją džiugino, nes per mėnesį neretai pavykdavo užsidirbti antrą pensiją. „Mums mokėjo po 87 litus (beveik 25 eurus) už darbo dieną – tai yra kone už parą.

Po filmavimo autobusas mus, statistus, išvežiodavo trečią ketvirtą valandą nakties po namus. Mano vyras visada laukdavo – nemiegodavo, kol grįšiu“, – pasakojo V.Račelienė. Nors dirbti statiste Valerijai buvo iššūkis, buvusi teisininkė nesigaili įgijusi naujos patirties, susipažinusi su įdomiais žmonėmis. Kai Lietuvos kino studijos veikla buvo nutraukta, šiek tiek aktorystės patirties įgijusi V.Račelienė neliko be veiklos – senjorė dalyvauja atrankose, filmuojasi ir fotografuojasi reklamoms.

Nors ne taip seniai Valerija pasijuto graži, būdama solidaus amžiaus pažinčių su vyrais nelinkusi megzti. „Nematau prasmės su kuo nors susipažinti – juk tuomet reikėtų su tuo žmogumi surasti bendrą kalbą, nubrūžinti charakterio kampus. Ar užteks tam laiko? Juk nežinau, kiek ilgai gyvensiu. Todėl neverta prasidėti“, – įsitikinusi V.Račelienė.

 

Žilaplaukės manekenės

Prieš metus „Givenchy“ reklamos veidu tapusi aktorė Julia Roberts (48 m.) iškart sukėlė susidomėjimą: jos amžius nemažai nutolęs nuo įprasto modelių amžiaus vidurkio. Negana to, reklamoje J.Roberts pasirodė be jokio makiažo. Tačiau tarp naujųjų reklamos žvaigždžių Julia atrodo jauna it kokia pirmokė – pavyzdžiui, mados namų „Saint Laurent“ veidu tapo dainininkė Joni Mitchell (72 m.). Tinklaraštis „Amžinai stilingos“ mados namams „Lanvin“ padėjo atrasti niujorkietę dizainerę Tziporah Salamon (66 m.), o modelis Daphne Selfe (87 m.) reklamose tapo „Dolce & Gabbana“ šeimos dalimi. Kosmetikos ženklo „Rodin“ įkūrėja Linda Rodin (67 m.) pristatinėjo prekių ženklus „Karen Walker“ ir „The Row“.