Kaip įveikti mados spaudimą, ir kaip pasitikėti savo kūnu

Visits: 0

Daugelis, ne tik paauglių, bet ir jaunų žmonių kenčia nuo spaudimo mados pasaulyje. Kai kurie jaučiasi nesmagiai, kadangi neseka mados tendencijų, tačiau taip neturėtų būti, nes galų gale mada yra ne tik mados dievaičių sekimas, mados pagalba galima išreikšti save. Pagal raidos teoretiką Erik Erikson, savo asmenybės suradimas yra kiekvieno žmogaus tikslas. Paaugliai kovoja ieškodami savo tapatybės, tačiau jiems rūpi, kad jie būtų priimti į žmonių su bendrais interesais, ratą. Galiausiai, mados spaudimą lemia draugų, tėvų, TV laidų, žurnalų ir interneto įtaka. Štai keli patarimai kaip lengviau įveikti visą mados spaudimą bei įtampą bei žinoma pasitikėti savimi:

Mados tendencijos nesitęsia amžinai. Kas yra madinga šį sezoną, kitą gali būti visiškai neskoninga ir negražu. Mados ateina ir išeina, tendencijos visada kinta. Nesvarstykite daug, ką apsirengti einant į susitikimą su draugais, nes tai gali sukelti nusivylimą turimais drabužiais. Pirmiausia ir svarbiausia – patogumas. Jei drabužiai, kuriuos dėvite yra patogūs ir juose jaučiatės gerai, vadinasi einate gera linkme. Nėra prasmės dėvėti naujų tendencijų, jei jums nėra visiškai patogu jas dėvėti.

Patys susikurkite savo mados asmenybę. Tendencijos, kurias daugybė žmonių seka, taip pat kilo iš jų asmenybės. Ta asmenybė yra jų, o mes galime ją susikurti patys. Atrask savo mados asmenybę ir neleisk jai tūnoti kamputyje, išleisk ją. Nėra labai svarbu ką apsirengsite, tol kol rengsitės tinkamai kiekvienai progai. Pavyzdžiui, biure dėvėsite puošnius, tačiau paprastus drabužius. Pasirinkite spalvas bei raštus, kurie geriausiai gali atspindėti jūsų asmenybę.

Tendencijos – ne visiems. Jei versite save dėvėti madingus drabužius, kuriuos dėvi visi, bet neatskleidžia jūsų, tuomet kentėsite. Visada atminkite, jog kai kurios tendencijos yra ne visiems tinkamos. Bet jei norite tai išbandyti – kodėl gi ne. Bandydami naujas tendencijas, jūs tikrai surasite tai kas jums tinka ir patinka.

Apsirenk, jog išsiskirtum. Jei per daug neseki vyraujančių mados tendencijų, turi daugiau galimybių suspindėti bei išsiskirti iš minios. Visada gali surasti savo akcentą, kuris dar labiau išryškins tavo unikalų stilių. Jei patinka, gali rengtis vintažiu stiliumi, taip pat nesuklysite pasirinkdami dėvėti klasikinio stiliaus drabužius. Kad ir koks stilius tai bebūtų, iki tol kol jums yra patogu tai dėvėti ir jaučiatės puikiai, pirmyn.

Dėvėk drabužius dėl savęs. Jei nežinote ką dėvėti, tiesiog grįžkite prie pagrindų. Pasirinkite tai kas jums patinka ir tinka, kiti neturėtų diktuoti ką jūs turėtumėte dėvėti. Tai yra jūsų mados asmenybė ir tik jūs ją galite sukurti unikalią, ir tokią, kurią dėvėsite tik dėl savęs, o ne kitų.

Mūsų pasaulyje mados išraiška keičiasi kiekvieną sezoną. Mada yra gražus dalykas, tačiau nereikia tapti jos vergu. Investuokite į tuos drabužius, kuriuos turite, į dalykus, kurie jus džiugina ir tai gali padėti pasitikėti savimi. Marlyn Monro teigė, jog „norėjimas tapti kitu žmogumi, yra savęs kaip žmogaus švaistymas“. Nesivaržykite ir dėvėkite tai kas jums patinka, mada turėtų versti jus jaustis puikiai, nebijokite eksperimentuoti ir išbandyti drabužius.