KAIP GELBĖTI SAVO ODĄ PO NUDEGIMO SAULĖJE

Views: 1

Kai jau būsi namuose, šitie dermatologų patarimai, padės nudegusiai odai greičiau pasveikti:

1. Gulėk šaltoje vonioje ar stovėk po šaltu dušu, kad numažintum skausmą. Kai tik išeisi iš šalto dušo ar vonios, nusausink savo kūno odą švelniai priliesdamas savo odą su rankšluosčiu. Vėliau, išsitepk savo odą su drėkinamuoju kremu, kad sulaikytum esamą vandenį tavo odoje ir neleistum jam išgaruoti. Taip apsisaugosi nuo nemalonaus sausumo ir tempimo jausmo.

 

2. Naudok drėkinamąjį kremą, kuris turėtų aloe vera ar sojų, kad suminkštintum nudegusią odą. Nueik į vaistinę ir paprašyk kremo nuo nudegimų, kurie būtų parduodami be recepto. Venk ne natūralių drėkinamųjų kremų, nes pridėtinės medžiagos esančios kremuose gali ne tik dar labiau sudirginti oda, bet ir sukelti alergines reakcijas.

 

3. Pasvarstyk ar tau reikia vaistų nuo skausmo bei uždegimo, kurie tau sumažintų diskomfortą.

 

4. Gerk daug vandens. Dėl nudegimo žmogaus organizmas visą vandenį stengiasi sutelkti į nudegimo vietą, todėl kitiems žmogaus organams gali jo trūkti, kad to nebūtų, gerk daug vandens. Gėrimas papildomo vandens padeda išvengti dehidratacijos.

 

5. Jeigu iškylą pūslės, leisk joms sugyti. Jeigu iškilo pūslės, tai reiškia, kad turi 2 laipsnio nudegimą. Tau reikėtų jokiu būdu jų neišspausti, nes jos susidaro dėl tavo odos apsaugojimo nuo infekcijų.

 

6. Ypatingai saugok savo nudegusią odą, kol ji dar gyja. Dėvėk papildomus rūbus, kurie paslėptų tavo odą kol esi lauke. Dėvėk tokius rūbus, kurių pakėlus prieš šviesą kiaurai nepermatytum.

 

Nors gali atrodyti, kad nudegimai nuo saulės yra laikinas nepatogumas, tačiau gavimas per daug UV spindulių gali sukelti ilgalaikes pasekmes. Tai gali būti priežastis odos vėžio.

 

Dėl klausimų apie nudegimus saulėje reikėtų kreiptis į savo dermatologą, kuris padės priimti sprendimus, kaip kitą kartą apsisaugoti nuo saulės tinkamai.