6 paprasti būdai kaip užpildyti savo drabužinę nekintančiais drabužiais

Visits: 0

Sudegusi medžiaga į atmosferą išskiria kenksmingas chemines medžiagas. Taip pat problemas kelia ir ant drabužių esantys užtrauktukai, sagos, segės, sudeginti su kitomis medžiagomis jie gali išskirti dujas, tokias kaip metanas. Reaguodama į tai ir kitus greitosios mados krizėmis, mados pramonė keičiasi. Kai kurie prekės ženklai įdiegė perdirbimo schemas, kad išspręstų, kas atsitinka su jų produkcija po pirkimo. Ir nors tvaresnės mados kūrimas dar neįsibėgėjo, mes galime pasirinkti ekologiškesnį stilių. Mes pateiksime šešis paprastus būdus, kaip galima sukurti drabužinę, užpildytą tvaresniais drabužiais.

Pigios greitos mados pirkimas gali reikšti, tai kad sumažėjo kainos. Mažiausia sumokėta kaina atiteks darbuotojui, kuriuos siuvo jūsų drabužius. Ieškokite parduotuvių svetainių, dėl jų socialinės atsakomybės. Ši atsakomybė paaiškina, kad drabužių įmonė daro tvarumo labui, ir tai padės nuspręsti ar tai yra verslas, kurį jūs norite paremti. Jei tikslai nėra aiškūs – rašykite į pagrindinę jų svetainę, gali būt jog jūsų balsas prisidės prie kitų, norinčių padėti aplinkai ir atkreipti tos drabužių įmonės trūkumus.

Ilgaamžiškumas. Net jei esate tvirtas naujausių tendencijų sekėjas, vis tiek galite prisidėti prie šio patarimo. Žvelgdami į naujus kūrinius, įsitikinkite ar tai tikrai jūsų stilius, ar norėsite šį drabužį naudoti po 6 mėnesių. Turite būti tvirtai įsitikinę, jog šis drabužis bus dėvimas, ar galite jį dėvėti su kitais jūsų turimais drabužiais. Neverta pirkti naują maikutę ar megztinį, jei jis nebus dėvimas kartu su jūsų kitais turimais drabužiais.

Susitvarkykite spintą. Jums gali pasirodyti, jog neturite ką dėvėti, tačiau pažvelgus į tai kas jums priklauso, galite atrasti drabužius, kurie buvo pamiršti. Pabandykite paklausti šeimos narių ar draugų pagalbos derinant drabužius arba įkvėpimui naudokitės mados žurnalais ar net internetu. Nereikia pirkti visiškai tos pačios aprangos, išsiaiškinkite kas labiausiai patinka jums iš vieno ar kito stiliaus – galbūt spalvų ar raštų derinys, taip savo turimais drabužiais galite sukurti jums patinkantį stilių, kuris nereikalauja eiti į drabužių parduotuves.

Pataisykite savo drabužius. Nereikia būti profesionaliu siuvėju, kad sutvarkytumėte bet kokią siūlę drabužyje. Iširusią siūlę ar sagą lengvai galima sutvarkyti. Jei nežinote nuo ko pradėti, yra daugybė vaizdo įrašų „YouTube“ pradedantiesiems, nurodančių kaip ir ką daryti. Ir nėra sunku ar brangu nusipirkti adatą ir siūlą. Jei tai yra kažkas sudėtingesnio, galite apsilankyti pas siuvėją ar paprašyti artimo žmogaus pagalbos. Tai tikrai bus pigiau nei pirkti naują drabužį.

Pirkite vintažinius drabužius arba dėvėtus. Pirkdami dėvėtus daiktus grąžinama tam tikra vertė pirmajam tų daiktų savininkui. Kol perkate naudotą, o ne naują drabužį, taip pat prisidedate prie aplinkosaugos. Tokios internetinės svetainės kaip „Depop“ ar „Vinted“ yra populiarios tarp naudotų drabužių parduotuvių.

Pirkite vietinėse parduotuvėse. Pirkimas vietinėse parduotuvėlėse reiškia, kad gamybos ir tiekimo grandinė yra labai trumpa. Tokiose vietose dažnai pardavėjas galės jums plačiau papasakoti apie medžiagas, iš kurių gaminys pagamintas, taip pat ir kur gaminys yra pagamintas. Be to, jūs remiate vietos ekonomiką bei verslo savininką, kuris nori pakeisti mados pasaulį į geresnę pusę taip pat kaip ir jūs. Ir nepriklausomai nuo jūsų biudžeto, nėra sunku sugalvoti naujų būdų, kaip galima savo drabužinę paversti tvaresne.