6 DALYKAI KURIE JUS SENDINA

Views: 3

Apie per ilgas popietes mėgaujantis saulės voniomis ir panašius dalykus šį kartą nekalbėsime, nes tai visiškai neaktualu šaltuoju metų laiku. Yra kitų faktorių, kurie neigiamai veikia mūsų savijautą ir išvaizdą nepriklausomai nuo metų laiko.

STRESAS. Dažniau stresą patiria mieste gyvenantys ir nuolat visur skubantys žmonės. Darbas, namai, darugai, pramogos, poilsis… Viską suderinti iš tiesų yra nelengva žduotis, bet nuolatinis stresas neigiamai veikia visą mūsų organizmą. Dažnai patirint stresą suprastėja miego kokybė, nusilpsta imunitetas, greitėja senėjimo procesai, lėtėja sveikimo procesai.

ALKOHOLIS. Alokoholis neigiamai veikia žmogų panašiai kaip cukrus. Jis skatina dehidrataciją, pažeidžia kepenis. Dažnai vartojant alkoholį greičiau priaugama svorio, sutrinka miego ciklas, prasideda odos problemos.

MIEGO TRŪKUMAS. Pasikartojantis miego trūkumas paveikia ir jūsų nuotaikas, jaučiatės pavargę, suirzę. Dažnai tokiais atvejais žmonės griebiasi saldumynų, nes jie trumpam suteikia energijos. Sureguliavus miegą, tinkamai pailsi smegenys, vyksta organizmo detoksikacija. Jei miego trūksta, greičiau senstate ir prasčiau atrodote.

NARŠYMAS TELEFONE. Jei negalite atsitraukti nuo telefono, naršydami jame nepastebite, kaip greitai prabėga laikas, tikriausiai pradedate įgyti priklausomybę. Neurologai šią būseną vadina skaitmenine demencija. Šis reiškinys prisideda prie atminties sutrikimų, jautrumo, išsiblaškymo, kalbos sutrikimų ir panašių problemų padažnėjimo.

SĖDĖJIMAS. Ši problema tampa vis aktualesnė šiuolaikiniame pasaulyje. Daugelio žmonių darbo diena prabėga sėdint prie kompiuterio, o vakaras – prie stalo ar televizoriaus. Propaguojant ilgą sėdėjimą, vyksta panašūs procesai kaip ir senstant: lėtėja medžiagų apykaita, mažėja raumenų masė, retėja kaulai. Geriau daugiau pajūdėkite, tai bus į naudą visais aspektais.

CUKRUS. Tai viena didžiausių blogybių, aptinkama ne tik saldumynuose, bet ir gaiviuosiuose gėrimuose. Sumažinus suvartojamo cukraus kiekį, iš karto pasijusite energingesni, oda atjaunės, sumažės galvos ir skrandžio skausmai, tapsite lieknesni.