TOP 6: lietuvaitės, užvaldžiusios mados pasaulį

Views: 199


Podiumai, akinančios fotoaparatų blykstės – tai modelio darbo kasdienybė. Turbūt retai susimąstome, jog mūsų šalį garsina ne tik sportas, bet ir grožio industrijoje neįtikėtinas aukštumas pasiekiantys lietuvių modeliai. „VOGUE“, „Victoria’s Secret“, „L’Officiel“ – tai tik keletas visiems puikiai žinomų pasaulinių prekės ženklų, su kuriais kasdien sėkmingai dirba vis daugiau mūsų šalies gražuolių.

1. Edita Vilkevičiūtė. Oficialiai – gražiausias pasaulyje lietuvių kilmės modelis. Būdama vos 27-erių, Edita gali didžiuotis patekusi į seksualiausių pasaulio modelių reitingą bei papildžiusi geriausiai apmokamų modelių sąrašą, sudarytą pagal „Forbes“ 2015 m. duomenis. Paperkanti savo nuoširdžia šypsena ir pozityvumu, būdama vos septyniolikos Edita debiutavo Milano mados savaitėje. Būdama aštuoniolikos ji jau puošė vokiškojo „VOGUE“ bei prancūziškojo „Elle“ viršelius, vaikščiojo Londono mados savaitės podiumais ir dirbo su tokiais fotografais kaip Terry Jones ar Max Cardelli.

 

Edita Vilkeviciute by Camilla Akrans

 

Ieškantiems dar daugiau žinomų vardų ir prekinių žnklų, Edita gali pasigirti darbais bei projektais su „i-D“, „Burberry“, „Versace“, „Chanel“, „D&G“, „Givenchy“, „Valentino“, „Emporio Armani“, „Lanvin“, „Yves Saint Laurent“, „Balenciaga“, „Victoria’s Secret“ ir daugybe kitų. Šiuo metu Edita labai aktyviai keliauja po pasaulį ir ją išvysti galime „H&M“, „Mango“, „Juicy Couture“ bei „Calvin Klein Eternity Aqua“ kvepalų reklamose.

 

Edita Vilkevičiūtė 2

 

 

2. Simona Starkutė – viena iš garsiausių lietuvių fotomodelių, sparčiai kylanti karjeros laiptais. Ji – „Victoria’s Secret“ internetinės parduotuvės fotomodelis ir yra dirbusi su „LʼOreal“, „Triumph“, „Elle Macpherson“, „Oriflame“, „Avon“ ir kitomis garsiomis firmomis.

 

simona starkute

 

Šios merginos veidą buvo galima išvysti tokiuose žurnaluose kaip „Grazia“, „Vanity Fair“, „Vogue“ , „Stuff“ , „FHM“ , „Men’s Health“ bei „Wenz“, „The South“, „Littlewood“, „Figleaves“ kataloguose.

 

simona starkute

 

 

3. Julija Steponavičiūtė – viena perspektyviausių ir daugiausiai pripažinimo pasaulyje susilaukusių Lietuvos modelių. Dar būdama šešiolikos, Julija jau puikavosi „VOGUE Italia“ viršelyje, dar po metų – „Interview Magazine“ bei „W Magazine“ viršeliuose.

 

julija

 

Julija pristatė tokių mados namų kaip „Chanel“, „Marc by Marc Jacobs“, „Calvin Klein“, „Dolce & Gabbana“, „Gucci“ „Emporio Armani“ kurtus drabužius. Mergina yra pirmoji lietuvaitė, kuriai pavyko tapti „Max Factor“ kosmetikos ženklo veidu ir pasirašyti 3 metų sutartį su šiuo grožio priemonių gigantu. Julija yra nusifotografavusi italų, britų „Vogue“, daugeliui kitų garsių pasaulyje mados žurnalų.

 

julija steponaviciute

 

 

4. Giedrė Dukauskaitė. Iš Raseinių kilusi, dabar jau 27-erių Giedrė karjerą pradėjo už Atlanto, pirmąją sutartį pasirašydama su „New York Model Management“ modelių agentūra. Jos oficialiuoju debiutu laikoma 2006-ųjų New York’o madų savaitė, kur Giedrė pristatė Diane von Furstenberg bei Marc Jacobs darbus.

 

Giedre 2

 

Jos karjeroje – „VOGUE“, „i-D“, „Numéro“ bei „Another Magazine“ viršeliai, darbas su tokiais dizaineriais ir mados namais kaip Donna Karan, Max Azria, Alberta Ferretti, „Chanel“, Marc Jacobs, „Celine“ ir „Miu Miu“. Beje, 2008-aisiai Giedrė tapo vienu iš D&G reklaminių veidų.

 

Giedre Dukauskaite

 

 

5. Eglė Tvirbutaitė. Dar paauglystėje visai netikėtai karjerą pradėjusi, tačiau rimtai į darbą grožio industrijoje tuomet nežiūrėjusi Eglė dabar yra vienas garsiausių lietuvių modelių pasaulyje. Kaip pasakoja ji pati, rimčiau į šį amatą pažvelgė tik baigusi mokyklą – būtent tada prasidėjo kelionės, fotosesijos, rūbų pristatymai ir nuoseklus kopimas karjeros laiptais. Eglės gyvenimo aprašyme rasime tokius visiems puikiai pažįstamus prekinius ženklus kaip „VOGUE“, „Benetton“, „Elle“, „Lulu Magazine“, „Ferre“, „Galliano“ ar „Roberto Cavalli“.

 

egle tvirbutaite1

 

 

6. Rasa Žukauskaitė (25 m.) modelio karjerą pradėjo gana vėlai – būdama 18-os, bet šios merginos pasiekimai daro įspūdį. Ji pristato „Versace“, „Louis Vuitton“, „Gucci“, „Dolce & Gabbana“, „Roberto Cavalli“ ir kitų garsių mados namų kolekcijas, 2010 m. buvo mados namų „Prada“ reklamos veidas, dalyvavo „Vogue“, „Numero“, „Marie Claire“ ir kitų žurnalų fotosesijose.

 

rasa zukauskaite

 

Galime didžiuotis, kad mūsų tautą garsina ne tik vyrai krepšinio aikštelėje, bet ir mados pasaulį užkariaujančios moterys. Galbūt vieną dieną išmoksime į grožio industriją žvelgti be išankstinių stereotipų, o pasididžiavimo kupinu žvilgsniu – vis dėlto, tikrai turime kuo pasigirti.