Mėlyna šviesa – jos dėka greičiau senstame

Visits: 0

Mėlyna šviesa – tai elektromagnetiniame spektre arčiausiai ultravioletinių spindulių esanti regima šviesa. Apie ultravioletinių spindulių žalą regai bei odai žino daugelis, ji pavojingiausia dirbantiesiems lauke, nes didžiausias ultravioletinių ir mėlynos šviesos spindulių šaltinis yra saulė (nuo kurios mes mokame saugotis). Tačiau šiais laikais mėlynos šviesos šaltiniai yra ir beveik kiekvienoje patalpoje – tai prietaisai su LED ekranais (mobilieji telefonai, planšetės, kompiuteriai, plokščiaekraniai televizoriai), taip pat ir dienos šviesos (fluorescencinės) bei LED taupiosios lemputės.
Mėlyna šviesa – tai spinduliuojančios šviesos tipas, su kuriuo mes susiduriame daugiausiai: elektroniniai laiškai, socialiniai tinklai, telefono skambučiai, mes beveik visą laiką žiūrime į kompiuterio arba telefono ekraną. „Estee Lauder“ garsi kosmetikos ir parfumerijos gamintojų įmonė atliko kelis eksperimentus, norėdami ištirti mėlynosios šviesos poveikį odos ląstelėms. Tyrimo rezultatai parodė, kad mėlynos šviesos poveikis slopina natūralų odos atsinaujinimą, dėl kurio gali paspartėti odos senėjimas. Kitaip tariant šios mėlynos šviesos dėka – mes greičiau senstame.
Dėja, mes negalime visiškai atsiriboti nuo kompiuterių, telefonų ir kitų mėlyną šviesą skleidžiančių objektų, tačiau galime kiek įmanoma sumažinti jų poveiki, neimdami telefono ar kompiuterio be reikalo, taip pat galime naudoti specialias odos priežiūros priemones, kurios slopina mėlynos šviesos poveikį.