Prieš uždegant žvakę, visada turėtumėte nupjauti žvakės knatą maždaug pusę centimetro. Galite naudoti mažas ar didesnes žirkles, tačiau nepamirškite to daryti kiekvieną kartą kai deginate žvakę. Tinkamai nukarpyti knatai dega ryškiau ir švariau ir nepaliks juodų suodžių dėmių indo viduje.
Kai Jūsų žvakė jau dega, negesinkite jos tol, kol visiškai neištirps vaškas. Kitaip tariant, visas viršutinis žvakės vaško sluoksnis turėtų būti visiškai ištirpęs, skystas vaškas. Tai gali užtrukti apie 3-4 valandas, priklausomai nuo Jūsų žvakės, todėl nepatartina deginti žvakės, jei planuojate išeiti iš namų.
Iš kitos pusės, Jūs neturėtumėte deginti žvakės ilgiau nei 4 – 6 valandas. Per ilgai deginant žvakę, knatas gali pasvirti į vieną ar kitą pusę. Jei taip ir nutiktų, kad deginsite žvakę ilgiau nei reikėtų, užgesinę žvakę, knatą ištiesinkite.
Kai pūsite žvakę, knatas gali paskleisti juodas pelenų daleles tiesiai į ištirpusį vašką, taip sugadindamas žvakę. Kad taip neatsitiktų, geriausia būtų švelniai užgesinti liepsną, dangteliu skirtu gesinti žvakių liepsnas.
Išsirinkti kur galėtumėte deginti žvakę yra taip pat svarbus dalykas. Suraskite lygų, nedegų paviršių esančio toli nuo užuolaidų ar kitų galinčių užsidegti daiktų ir padėkite žvakę. Suraskite žvakei vietą, kuri atspindėtų Jūsų namų interjerą, puikiai tiktų vyraujančiai atmosferai Jūsų namuose. Taip pat žvakę turėtumėte laikyti kuo toliau nuo judančio oro, kurį sukelia ventiliatoriai, atviri langai ar dažnai pirmyn ir atgal einantys žmonės – tai padės žvakei degti tolygiai bei sumažins tikimybę įvykti nelaimei.
Niekada nepalikite uždegtos žvakės be priežiūros. Tai gali atrodyti akivaizdu, ir tai yra rimta, kadangi uždegtos žvakės visada turi būti Jūsų prižiūrimos.
Na, o dabar kai žinote ekspertų patvirtintus patarimus, galite ramiai užsidegti žvakę kambaryje bei mėgautis jos kvapu.