Kaip šaltuoju metų laikotarpiu išlikti sveikiems

Views: 1

Taip pat žiema yra toks laikotarpis, kada norisi šiltai ir jaukiai gulėti lovoje ir tikrai nesinori keltis ir eiti sportuoti ar daryti mankštą. Žvarbiuoju laikotarpiu šiltai, kvapniai picai ar karštam šokoladui neįmanoma atsispirti, o ką jau kalbėti apie karštą raudoną vyną, kuris kaip mat sušildo!
Natūralu, kad žiemą į maisto racioną įeina daugiau kaloringų patiekalų. Mūsų kūnas šaltuoju metų periodu trokšta sotesnio maisto, todėl persivalgyti spaudžiant šaltukui – gana paprasta. Tačiau yra keli patarimai – kaip per šį apgaulingą laikotarpį išlikti sveikiems.
Gerti daug vandens. Tai gali būti sudėtinga daryti žiemą, nes tuomet ir taip yra labai šalta, todėl vietoje šalto vandens galima gerti šiltą vandenį arba žolelių arbatą. Pakankamas kiekis vandens yra labai svarbu – norint palaikyti gerą sveikatą ir nepriaugti svorio.
Judėjimas. Bent 30 minučių per dieną reiktų skirti mankštai. Pratimai padidina endorfinų poveikį bei skatina geresnę kraujotaką. Tiesiog reikia pasirinkti patinkančius ir tinkančius pratimus ir juos atlikti, kad ir namuose.
Sveikos sriubos. Sriubos yra puikus patiekalo pasirinkimas žiemos laikotarpiu. Jų galima pasigaminti iš pačių įvairiausių daržovių, kurios ypatingai yra naudingos mums šaltuoju metų laikotarpiu. Puikiai tinka cukinijų, moliūgų, morkų sriubos.
Vengti streso. Daug streso sukelia aukštą kortizolį, kuris yra riebalų kaupimo hormonas, dėl kurio labai sunku numesti svorį. Lengvas pratimas, kuris padeda numalšinti stresą – tai kojų sudėjimas aukštyn priešais sieną ir gilus kvėpavimas bent 10 minučių per dieną. Toks pratimas ne tik malšina stresą, bet ir mažina jo atsiradimą ateityje. Reikia nepamiršti leisti sau bent šiek tiek pailsėti kiekvieną dieną, kad galėtumėte užmegzti ryšį su savimi ir taip pajusti vidinę ramybę.