Ar modelių agentūros privalo apmokėti modelių portfolio?

Visits: 0

Šiai interneto laikais, daugelis modelių agentūrų talpina modelių portfolio savo internetiniame puslapyje. Žinoma, portfolio sukūrimas modeliams gali kainuoti, tačiau gali ir nekainuoti, bent jau pradžioje.
Kai modelis pasirašo sutartį su modelių agentūra, tik modelių agentūra gali nuspręsti kokio tipo portfolį sukurs modeliui. Štai kokias galimybes modelių agentūra gali rinktis:
Bandomasis foto testas. Už foto testą mokėti modeliui nereikia. Kartais modelių agentūra netgi leidžia modeliui pačiam susirasti fotografą ir pasidaryti foto testą per tam tikrą laikotarpį.
Portfolio sukūrimas už modelio pinigus. Šis variantas dažniausiai naudojamas su naujokais modeliais, kurie dar neturi patirties. Modelių agentūra negali už juos garantuoti ir nežino ar ateityje jie gaus užsakymų, todėl modeliai patys privalo apsimokėti už savo portolio sukūrimą.
Už portfolio sukūrimą moka modelių agentūra. Tai dažniausiai taikoma jau patyrusiems ir sėkmingiems modeliams. Modelių agentūra apmoka už modelio portfolio sukūrimą, o kai modelis gauna užsakymą, modelių agentūra portfolio išlaidas išskaičiuoja iš užsakymo sumos.
Kad ir kokį variantą agentūra pasirinktų, ji tą turi daryti pilną teisę. Tik nuo pačios agentūros priklauso kokį variantą ji taikys modeliui. Daugelis modelių yra susidarę neteisingą nuomonę, kad jeigu agentūra neapmoka už modelio portfolio sukūrimą, jie yra sukčiai arba ne tikra agentūra. Tai toli gražu nėra tiesa, atvirkščiai – jeigu agentūra siūlosi apmokėti modelio portfolio, nežinodama jo sugebėjimų ir patirties, tuomet tokia agentūra gali būti netgi pavojinga modeliui.
Kiekviena agentūra turi savo asmeninius kriterijus, pagal kuriuos nusprendžia ar modeliui padengti portfolio išlaidas ar ne. Mažesnės modelių agentūros dažniausiai neturi tokio didelio biudžeto, kad padengti portfolio išlaidas, tačiau didesnės ir labiau žinomos agentūros beveik visada apmoka patyrusių ir sėkmingų modelių portfolio.