8 patarimai puikiam miegui

Miego režimas. Stenkitės išlaikyti gerą miego režimą, tai reiškia eiti miegoti ir pabusti tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais. Mūsų kūnas geriau prisitaiko prie režimo, kuris yra reguliarus ir nesikeičia, taip kūnas geriau pasiruošia mūsų kasdieninėms veikloms, maistui ar miegui. Atsižvelgiant į veiklas mūsų dienoje, darbo grafikus, keliones, turime stengtis į savo gyvenimą įtraukti kuo daugiau kokybiško miego, kad pasiektumėte geriausius rezultatus.

 

Mankšta. Mankštinimasis senai buvo asocijuojamas su geresniu miegu, psichologiniai tyrimai ir apklausos davė rezultatų tai pagrįsti. Standfordo universitete atliktas tyrimas rodė, kad vyresnio amžiaus žmonėms apie 30 minučių vidutinio sunkumo mankšta pagerino užmigimo laiką, pagerėjo miego kokybė ir jo trukmė. Tačiau kiekvienas žmogus yra skirtingas ir mankštos veiksmingumas prieš miegą taip pat turi įtakos nuo lyties, amžiaus ar kūno sudėjimo. Svarbiausia yra surasti tinkamą mankštinimosi tvarką, kuri atitiktų jūsų dienos veiklas ir jūsų kūną. Nuoseklus fizinis aktyvumas, vos pusvalandį kiekvieną dieną gali padėti greičiau užmigti.

 

Nerimas.Visiems žinoma jog nerimas nepadeda mums užmigti. Ir tai dažniausiai būna susiję su kitos dienos veiklomis. Paprasti dalykai tokie kaip kvėpavimo pratimai, fizinis aktyvumas, meditacija ar valgymo įpročiai, taip pat gali turėti teigiamos įtakos jūsų miegui, net jei tą dieną patyrėte daugiau streso. Svarbiausia yra atsipalaiduoti, atsikratyti negatyvių minčių, jog užtikrintumėte gerą ,miego kokybę jūsų kūnui.

 

Patogumas. Miego laikas yra tas laikas, kai galite išsimiegoti puikiai ir patogiai. Vien todėl, kad praleidžiate didelę gyvenimo dalį lovoje, verta investuoti į savo miegą išsirenkant gerą bei patogų čiužinį, patogias minkštas pagalves ir taip pat minkštą patalynę. Norint dar labiau pagerint miego kokybę siūloma dėvėti laisvą, minkštą, kvėpuojančio audinio pižamą arba nedėvėti pižamos visiškai. Taip pat gerą miego kokybę užtikrina pasirinkta tokia miego padėtis, kuri leistų atsipalaiduoti kiekvienai kūno daliai.

Elektronika. Kiekvieno iš mūsų televizoriai, kompiuterių ekranai, telefonai ir planšetiniai kompiuteriai skleidžią šviesą. Visa šviesa, ypač mėlyna neleidžia išsiskirti natūraliam melatoninui – cheminei medžiagai, kuri mūsų kūnui siunčia signalus, jog laikas eiti miegoti. Todėl išjungus visus elektroninius prietaisus bent valandai prieš miegą, kūnas galės natūraliai išskirti melatoniną ir tinkamai pasiruošti miegui.

Maistas. Mūsų organizmas virškina ir miego metu, tačiau valgymas prieš miegą gali sukelti rūgštį ar nevirškinimą. Jei yra galimybė, nevalgykite mažiausiai 3 valandas prieš miegą, kad miego metu būtų ir toliau vykdomas virškinimas. Jei nubusite naktį su skrandžio skausmu, tinka lengvas užkandis, vaisiai ar avižiniai dribsniai su pienu, tačiau venkite valgyti baltymus ir riebalus, nes naktį jie yra sunkiausiai virškinami.

Kofeinas. Mes visi mėgstame gerą kavos ar arbatos puodelį, kad padėtų pažadinti mūsų organizmą ryte, tačiau nepamirškite kavą laikyti tik rytiniu gėrimu. Kofeinas yra veiksminga medžiaga ilgai išliekanti mūsų organizme. Dalis veiksmingumo išlieka nuo 3 -5 valandų, tačiau kita dalis gali išlikti nuo 8 – 14 valandų. Norėdami išvengti nemigos bei hiperaktyvumo prieš miegą, siūlome nustoti gerti kavą ar gėrimus su kofeinu bent 6 valandas prieš miegą.

 

Alkoholis. Kaip ir kofeino turintys gėrimai, taip ir alkoholis gali veikti kaip atsipalaidavimas po sunkios dienos, tačiau nereikia juo labai piktnaudžiauti. Nors alkoholis iš pradžių veikia kaip depresantas, kuris leidžia lengviau užmigti, jis taip pat gali sutrikdyti vėlesnius miego etapus. Alus po darbo ar taurė vyno su vakariene tikrai niekam nepakenks, tačiau neikite miegoti iš karto po vakarienės. Nors alkoholis ir padės greičiau užmigti, bet ekspertai perspėja, jo nenaudoti kaip priemonės užmigti, kadangi alkoholis sutrikdo vėlesnius miego etapus.